W poniedziałek, 15 stycznia 2018r. o godz. 16.00 odbył się koncert – popis sekcji fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Kilara w Wodzisławiu Śląskim.

  Uczniowie naszej szkoły II stopnia – pianiści z klasy p. Jadwigi Barańskiej: Karolina Sobik z I kl. (absolwentka szkoły w Wodzisławiu) i Paweł Gwóźdź z kl. V, reprezentowali naszą szkołę na tym wydarzeniu. Koncert utrzymany był w pogodnej atmosferze, dedykowany był bowiem wszystkim Babciom i Dziadkom. Karolina zagrała Walc Des-dur op. 64 nr 1 („Minutowy”) F. Chopina, Paweł  – Etiudę koncertową „Poszumy leśne” F. Liszta i Scherzo h-moll op.20 F. Chopina. Nasi wykonawcy otrzymali gratulacje od swoich młodszych koleżanek i kolegów z sąsiedniej szkoły. P. Jadwiga Barańska pogratulowała zaś i podziękowała szkole za dobrze przygotowaną uczennicę do kształcenia w średniej szkole. 

Po koncercie dla pianistów czekał słodki poczęstunek.

Jesteśmy dumni z naszych pianistów, że godnie reprezentowali szkołę. Ich dobry występ dał także impuls do dalszego kształcenia się w tym kierunku na wyższym poziomie uczniom I st. w Wodzisławiu. Te obustronne korzyści z pewnością zaowocują w przyszłości dalszą współpracą.

tekst – p. Jadwiga Barańska, Karolina Sobik, k.j.

zdj. p. Sebastian Sobik

DSC_0682 (1) DSC_0680 DSC_0678 DSC_0674 DSC_0673 (1) DSC_0669

Skip to content