Tak jak w poprzednich latach, w kwietniu br. w naszej szkole odbył się cykl audycji umuzykalniających dla dzieci. Przez trzy kolejne dni – 24, 25 i 26.04. przyjeżdżały do nas dzieci z przedszkoli oraz uczniowie początkowych klas szkół podstawowych, aby wysłuchać specjalnie dla nich przygotowanych koncertów. Wzięli w nich czynny udział niewiele od nich starsi uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom instrumenty, na których grają, krótko je opisując oraz wykonując przygotowane utwory. Prezentacje te spotkały się z dużym zainteresowaniem. Nawet liczące kilkadziesiąt osób grupy małych dzieci słuchały poszczególnych instrumentów w ogromnym skupieniu nagradzając wykonawców brawami.

    Nasze spotkania muzyczne z dziećmi poprowadzili kolejno: w poniedziałek, 24.04.  p. Renata Taut, wykonawcom akompaniowała p. Aleksandra Hałat; we wtorek, 25.04. p. Barbara Winiarska-Labus, która tego dnia także towarzyszyła wykonawcom na fortepianie, a w środę,  26.04. p. Agnieszka Bator-Skowrońska wraz z p. Jakubem Witkiem, tym razem przy fortepianie zasiadł p. Jakub Gwardecki.

    Audycje umuzykalniające organizowane w ZPSM w Żorach stały się już stałym elementem planu roku szkolnego. To wspaniały sposób, aby zachęcić dzieci do nauki gry na instrumentach, a także do słuchania muzyki. Przecież już od najmłodszych lat życia kształtują się potrzeby emocjonalne człowieka, jakie zaspokaja m.in. właśnie obcowanie ze sztuką. Co roku też – co bardzo nas cieszy – zgłasza się na badanie przydatności do szkoły muzycznej duża grupa młodziutkich ludzi chcących rozpocząć od nowego roku szkolnego naukę w szkole muzycznej.

Tekst – p. Agnieszka Bator-Skowrońska

zdj. Szymon Kubica – ucz. kl. VI C6, p. Agata Gonera, p. Jakub Witek

 

W poniedziałek, 8 maja 2017r.  nasi uczniowie zagrali trzy audycje umuzykalniające dla dzieci z Przedszkola nr 16 w Żorach. Instrumenty zaciekawiły swym wyglądem, jak również brzmieniem, niejednego malucha. Prowadzącą i organizatorką koncertów była p. Maja Bańczyk, a doskonałym akompaniamentem ubarwiła występy p. Małgorzata Gwardecka.

Tekst – p. Maja Bańczyk

zdj. p. Małgorzata Świtacz

 

Podsumowując – naszą muzykę usłyszały dzieci z następujących przedszkoli i szkół:

Żory  – SP 15, SP 16, SP 17

Żory – Przedszkole nr 4, nr 5, nr 13, nr 16 „Syriusz” 19, nr 23, nr 25

Suszec SP

Rogoźna SP 8

Pamiątkowe zdjęcia

DSC_0434 DSC_0433 DSC_0432 DSC_0428

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

DSC_0417 DSC_0410 DSC_0406 DSC_0390

 

 

Skip to content