Kolejny raz uczestniczyliśmy w uroczystości, której bohaterami  były pary małżeńskie obchodzące  swoje rocznice wspólnego pożycia; pary, które 50 i 60 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu.

Jubilaci spotkały się z Waldemarem Sochą – Prezydentem Miasta Żory, by z jego rąk odebrać Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się na terenie Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS we wtorek, 2 października 2018r. Do życzeń i gratulacji dołączyli również ks. Dziekan Stanisław Gańczorz oraz Zarząd Spółki Nowe Miasto.

Spotkanie uświetnili muzyką: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach w składzie: Zuzanna Michalska,  Marlena Król – skrzypce, Patrycja Baron – altówka i Julia Wójtowicz – wiolonczela, przygotowany przez p. Sonię Mitros,  a także towarzyszący od lat żorskim jubilatom Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”.

W wykonaniu naszego kwartetu zabrzmiały utwory, takie jak ,,Zima” – A. Vivaldiego, ,,La rejouissance” (Radość), ,,Hornpipe” G.F. Händla  czy też znany wszystkim ,,Kanon” – J. Pachelbela. Szlachetna muzyka zabrzmiała dla wielce szlachetnych Jubilatów!

Gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

fot. Jakub Kozłowski, Urząd Miasta Żory, k.j.

Skip to content