ZŁOTE GODY PO RAZ  TRZECI

Żorskie małżeństwa świętowały ostatnio (27.11.2018) swoje wspaniałe, wieloletnie rocznice. Już po raz trzeci w tym roku z parami małżeńskimi z naszego miasta, świętującymi 50. oraz 60. rocznicę ślubu, spotkał się prezydent Waldemar Socha.

Złote Gody, czyli 50 rocznicę wstąpienia w związek małżeński, świętowało tym razem 39 żorskich par. Jubilaci otrzymali z rąk Waldemara Sochy Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Natomiast 60. rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody, świętowała tym razem jedna para małżeńska – Elżbieta i Zygfryd Rugorowie.

Zacni jubilaci poza medalami otrzymali także listy gratulacyjne oraz bukiety róż. Do życzeń i gratulacji dołączyli również ks. Dziekan Stanisław Gańczorz oraz Zarząd Spółki Nowe Miasto, który podarował jubilatom zaproszenia do Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS.

Swoimi występami uroczystość uświetnili tradycyjnie już: kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, a także towarzyszący od lat żorskim jubilatom Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”, który przypomniał jubilatom popularne śląskie melodie.

Kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach w składzie: Zuzanna Michalska,  Marlena Król – skrzypce, Patrycja Baron – altówka i Julia Wójtowicz – wiolonczela, przygotowany przez p. Sonię Mitros wykonał następujące utwory, takie jak ,,Zima” – A. Vivaldiego, ,,La rejouissance” (Radość) G.F. Händla, Temat z I Symfonii c-moll J. Brahmsa oraz  I cz. Allegro z Divertimenta W.A. Mozarta.

Dobrze i odpowiednio zagrany program kolejny raz sprawdził się w tej sytuacji i świetnie dopasował się do uroczystości Jubilatów!

Gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

fot. Jakub Kozłowski, Urząd Miasta Żory, k.j.

 

 

Skip to content