A w tle nasza muzyka…

W czwartek, 07.06.2018r. w Westernowym Parku Rozrywki TWINPIGS Prezydent Miasta Żory spotkał się z małżeństwami, które w tym roku obchodzą Złote i Diamentowe Gody. 60. rocznicę ślubu świętowało 5 żorskich małżeństw, z kolei w związek małżeński 50 lat temu wstąpiły 34 pary. Spotkanie miało miejsce westernowym kościele, w którym mieści się sala konferencyjna o odpowiednim wystroju.

Jubilaci otrzymali medale za długoletnie pożycie małżeńskie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, listy gratulacyjne oraz kosze upominkowe. Do życzeń i gratulacji dołączył Zarząd Spółki Nowe Miasto, który podarował jubilatom zaproszenia do Westernowego Parku Rozrywki TWINPIGS.  Kilka życzliwych i ciepłych słów skierował do par małżeńskich także  Dziekan Dekanatu Żory – ks. Stanisław Gańczorz.

A my całe to jubileuszowe spotkanie uświetniliśmy muzyką.

Dla zgromadzonych gości zagrał kwartet smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach, w składzie: Zuzanna Michalska (skrzypce), Marlena Król (skrzypce), Patrycja Baron (altówka), Julia Wójtowicz (wiolonczela), prowadzony przez p. Sonię Mitros. Zabrzmiały utwory muzyki klasycznej, m.in. uroczysty Kanon J. Pachelbela czy niezwykle śpiewna i romantyczna jak na barokową muzykę „Zima” A. Vivaldiego.

Wystąpił również Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Osiny”.

Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia!

Kwartet, pomimo, że nie obchodził żadnego jubileuszu otrzymał podziękowania, drobne upominki i zaproszenie do zabawy w Twinpigsie – to miła niespodzianka! Dziękujemy!

fot. Jakub Kozłowski, k.j.

 

Skip to content