ABSOLWENCI W SZKOLNEJ ŁAWIE JAK ZA DAWNYCH LAT

Jubileuszom towarzyszą różne imprezy. Nasza szkoła w ramach obchodów 25-lecia swego istnienia, oprócz uroczystych koncertów, postanowiła przywołać wszystkich absolwentów szkoły, zwłaszcza II stopnia, bo tych da się przynajmniej policzyć 😀 . Jak zawsze na ważne wezwanie i tym razem nasi „starzy” uczniowie nie zawiedli. Większość z nich postanowiła uczestniczyć w koncercie inaugurującym obchody, który odbył się 9 października 2015 roku w MOK-u, po którym wszyscy przybyli zostali zaproszeni do szkoły.

A tu czekały na nich niespodzianki! Przy dźwiękach szkolnego big bandu i  suto zastawionym stole (DZIĘKI RODZICOM UCZNIÓW!) odbywały się rozmowy po latach o tym i owym. Po symbolicznym dzwonku 😉 absolwenci zostali zaproszeni na lekcję…. Historii życia 😉 . W sali teoretycznej, w której większość zdawała swój dyplom z Historii muzyki, jak za dawnych lat młodzi ludzie usiedli w ławkach, odczytano listę obecności z DZIENNIKA ABSOLWENTÓW i zamiast dyktanda –  zdawali … relację z własnej działalności. Nie obyło się bez wspomnień i przywołania zabawnych sytuacji z czasów szkolnych. Zebrani obejrzeli prezentację ze zdjęciami z różnych imprez z czasów szkolnych, a później wypełniali test pisemny 😀 z pytaniami w stylu: stan małżeński, liczba dzieci, wyuczony zawód, praca, pasje…

Po pisemnym „sprawdzianie”  na pozostawionych kartkach znalazły się  m.in. takie oto słowa:

 – Po prostu tęsknię za atmosferą i śmiechem, Akademia muzyczna była fajna, ale NAJLEPSZY zawsze muzyk.

 – TĘSKNIĘ 🙁  

– Bez muzycznej żorskiej rodziny nie byłoby mojej rodziny! Dziękuję za każdą sekundę, nutę i pauzę pełne radości i miłości!

Spotkanie przygotowały „stare” uczennice, a obecnie młode nauczycielki ZPSM w Żorach: Joanna Szymala i Natalia Tomecka, obecność sprawdzała Katarzyna Jarzyna – „stary” opiekun Samorządu Uczniowskiego.

I tak to szybko minęło. chciałoby się przyjść na następną wspólną lekcję, ale ta dopiero przy okazji kolejnego jubileuszu… 🙁 , chyba trzeba przyspieszyć czas… 😉

k.j

SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSCIMG 25

Skip to content