OTREMBOWIE

WARSZTATY FLETOWO – GITAROWE

W piątek, tj. 1 grudnia 2017r. zaprosiliśmy do naszej szkoły dwoje wybornych muzyków, którzy poprowadzili warsztaty instrumentalne z uczniami naszej szkoły w dwóch specjalnościach – Gitara i Flet.

 Pani Małgorzata Otremba – flecistka, kameralistka, muzyk orkiestrowy, przekazywała swoją wiedzę, umiejętności i doświadczenie flecistkom naszej szkoły, a Pan Andrzej Otremba – gitarzysta, kameralista, pedagog dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami klasy gitary.

 Kilkugodzinne warsztaty, odmiennie niż do tej pory, zakończyły się koncertem Duetu Fletowo – Gitarowego, na którym usłyszeliśmy wiele interesującej  muzyki w bardzo „smakowitych” aranżacjach na flet i gitarę. Ciekawostką było zestawienie fletu piccolo z gitarą, co dało słuchaczom nowe możliwości zestawienia estetyki brzmienia tych dwóch instrumentów w wersji kameralnej.  W czasie koncertu brzmiała  muzyka Beli Bartoka, Astora Piazzoli, Carla Filipa Emanuela Bacha, Mario Castelnuowo Tedesco oraz polskiego współczesnego kompozytora – Andrzeja Cwojdzińskiego.

Organizatorami warsztatów były panie: Małgorzata Świtacz i  Barbara Śrubarz. Czujemy osobistą satysfakcję z organizacji tegorocznych warsztatów metodycznych w klasach gitary i fletu, gdyż nowatorski pomysł połączenia klas i ubogacenia warsztatów koncertem w dobrym wykonaniu dał szczególnie uczniom, nowe możliwości poszukiwania ciekawych zestawień instrumentalnych i  kameralnych oraz pozytywne doznania muzyczne.

Tekst – p. Barbara Śrubarz, zdj. p. Małgorzata Świtacz i p. Barbara Śrubarz.

Na temat tego wydarzenia wypowiada się także czynna uczestniczka warsztatów – Roksana Szrubarz  – ucz. III kl. PSM II stopnia z klasy fletu p. Barbary Śrubarz

Pierwszego grudnia 2017 roku uczestniczyłam w warsztatach fletowych, które prowadziła Małgorzata Otremba. Byłam uczestnikiem czynnym, dlatego jako pierwsza miałam przyjemność popracowania z tą Panią. Pani Małgorzata dała mi wiele wskazówek dotyczących warsztatu, ale również skupiłyśmy się na dopracowaniu utworu C.P.E. Bacha. Bardzo wiele wyniosłam z tej lekcji i staram się udoskonalać moje umiejętności. Zakończeniem całych warsztatów był koncert, na którym grała Pani Małgorzata wraz z  mężem. Był to duet gitarowo-fletowy. Cały występ wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie i z przyjemnością słuchałam wszystkich wykonywanych utworów.

DSC_0714 DSC_0712 DSC_0699 DSC_0689 DSC_0681


Skip to content