W poniedziałek, 09 kwietnia 2018r. w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym  w Czerwionce-Leszczynach odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2017/2018*.

A co my mamy z tym wspólnego?

Otóż Kuratorium Oświaty w Katowicach poprosiło nas, abyśmy uświetnili to wydarzenie muzyką – uroczystymi fanfarami na cześć nagrodzonych. I tak to z samego rana nasi trębacze powędrowali do Czerwionki! Stop! Nie powędrowali – tylko zostali elegancko zawiezieni limuzyną przez organizatorów do samego Centrum.

 

Trio trąbkowe PSM II st. przygotowane przez p. Michała Pradelę w składzie: Łukasz Folwarczny, Jakub Chrobok oraz Paweł Jarzyna wielokrotnie zagrało fanfarę. Doliczyć się wspólnie nie mogli, czy to było 26, 28 czy 30 razy.  Faktem jest jednak to, że otrzymali za te muzyczne, niepoliczalne  😀 wejścia słowne podziękowania ze sceny i gromkie brawa wszystkich licznie zebranych uczestników wydarzenia. A w uroczystości uczestniczyli m.in. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski, Wicekurator Kuratorium Oświaty w Katowicach Dariusz Domański, dyrektor delegatury w Rybniku Alicja Bartkowiak, naczelnik wydziału edukacji w UGiM Czerwionka-Leszczyny Iwona Flajszok, a także dyrektorzy szkół, laureaci, ich opiekunowie oraz rodzice.

Wydarzenie w CKE zorganizowane zostało dla uczniów miast na prawach powiatu: Jastrzębia Zdroju, Rybnika, Żor, a także powiatów: mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego, wodzisławskiego.

Można zatem powiedzieć, że nasze fanfary poszły w daleki świat! Cieszymy się, że niemuzyczne na co dzień środowisko mogło nas usłyszeć i docenić!

Tu  pamiątkowe zdjęcia z wydarzenia

http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/kuratorium/aktualnosci/gale-laureatow-wojewodzkich-konkursow-przedmiotowych/#prettyPhoto[post_1]/12/

 

k.j.

* Na marginesie dopowiemy – aby zostać laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, uczestnik danego konkursu musi uzyskać co najmniej 90% punktów możliwych do zdobycia. W bieżącym roku szkolnym takim osiągnięciem może poszczycić się 710 uczniów.

 

 

 

Skip to content