Równolegle do odbywającej się Gali Izby Gospodarczej w Sali Plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach, w Sali Plenerowej MOK-u zorganizowany został koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski „Zanuć mi o kraju”.

Nasza szkolna młodzież, a także absolwenci ZPSM koncertowali na obydwu wydarzeniach. Niektóre zespoły przeskakiwały z jednej sceny na drugą!

A wszystko to działo się w piątek, 23 listopada 2018r. O pierwszej imprezie pisaliśmy w poprzednim informacyjnym „okienku”. Druga została zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury.

Zespoły wokalne Magic Voice, Mała Scena Piosenki i chór Voce Segreto działające w Ośrodku Kultury oraz Adam Goik Trio i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia zaprosili nas na wyjątkowy koncert piosenek ludowych i patriotycznych. Wystąpili, jak dobrze czytamy z plakatu: Paweł Gwóźdź – fortepian, Jolanta Wieliczka – śpiew, Roksana Szrubarz – flet, Agata Szolc – flet, Bartłomiej Świtacz – cajon, śpiew, Aleksandra Świtacz- śpiew, Anna Brodalaśpiew.

Imprezy odbywające się równolegle w tym samym czasie, wybór trudny, gdzie i kogo posłuchać!

Jednak na pewno warto podkreślić fakt, iż nasi uczniowie są potrzebni, „rozchwytywani” i to na różnych muzycznych i niemuzycznych wydarzeniach miasta.

k.j.

zdjęcie ze strony MOK-u

Skip to content