Dni szkolne 18 i 24 kwietnia 2018 r.  (środa i wtorek) były szczególne – prawie 600 dzieci odwiedziło naszą szkołę. Drzwi zostały otwarte, te główne i te prowadzące do drugiej części budynku. Dzieci z żorskich i okolicznych szkół i przedszkoli zwiedzały nasz zabytkowy budynek. Ale nie tylko! W trzech salach zaprezentowane były instrumenty, które można było pooglądać i dotknąć. Nasi nauczyciele prowadzili krótką pogadankę na ich temat, objaśniali budowę, możliwości, prezentowali ich brzmienie, opowiadali ciekawostki.

 I tak w sali kameralnej można było zapoznać się z instrumentami z grupy dętych drewnianych, fortepianu i akordeonu, w salach teoretycznych „wystawiliśmy” instrumenty dęte blaszane, w sali rytmicznej rozłożone zostały instrumenty smyczkowe i gitara.

Dzieci po lub przed przedstawieniem „Bajka- nie – bajka o muzyce” w MOK-u przychodziły do naszej szkoły. Te instrumenty, które słyszały na  scenie – teraz mogły z bliska zobaczyć i dotknąć, dopytać o szczegóły i ciekawostki.

Przy okazji nasi potencjalni kandydaci zwiedzali obiekt szkolny i poznawali go z zewnątrz i wewnątrz. Opiekunowie otrzymali ulotki z informacjami o szkole, naborze na nowy rok szkolny i procedurze przyjęć.

OTWARTE DNI SZKOŁY były dopełnieniem spektaklu, który odbył się na teatralnej scenie w MOK-u.

W wydarzenie zaangażowana była większość nauczycieli, która pełniła rolę przewodników po naszym budynku lub przeprowadzała pogadankę o instrumentach, na których można uczyć się gry w naszej szkole.

Audycje umuzykalniające, które w tym roku po raz pierwszy przybrały taką formę sprawdziły się. Uśmiechnięte i zainteresowane buzie dzieci już na samych audycjach świadczyły o ciekawej i trafionej formie zapoznania z muzyką i instrumentami. Potwierdziła to także długa lista kandydatów, chcących poddać się badaniu słuchowemu. A to jest warunkiem przyjęcia do naszej szkoły.

Wydarzenie koordynowała p. Katarzyna Jarzyna.

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielką pasją wykonali swoje zadanie.

k.j., zdj. Natalia Tomecka

Skip to content