NA TĘ UROCZYSTOŚĆ CZEKALIŚMY OD DAWNA!!!

Uroczyste zakończenie Roku szkolnego 2018/2019 tym razem wyjątkowo odbyło się w środę (a nie, jak zawsze, w piątek) – 19 czerwca 2019 r. i miało miejsce – tu już zgodnie z tradycją – w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach.

Uroczystość rozpoczęła się występem Chóru żeńskiego PSM II st. pod batutą p. Ewy Adamczyk-Ścibik, który wykonał dwa utwory z repertuaru zespołu ABBA: ,,Dancing Queen” oraz ,,Mamma mia”, przy akompaniamencie p. Jakuba Gwardeckiego.

Po muzycznym wstępie Pani Dyrektor Estera Manderla wręczyła tegorocznym dyplomantom świadectwa ukończenia kolejno: Państwowej Szkoły Muzycznej I st., a potem PSM II st. wraz z nagrodami, a także gratulacjami i życzeniami powodzenia na przyszłość.

Później przyszła kolej na wręczenie nagród uczniom, którzy w minionym roku szkolnym zdobywali laury na przesłuchaniach i konkursach oraz uczniom PSM II stopnia, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem.

Tak wręczaniu świadectw, jak i nagród, towarzyszyły fanfary w wykonaniu szkolnego Big Bandu, przygotowanemu przez p. Michała Pradelę, który również swym występem (w postaci dwóch utworów) zamknął oficjalną część uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Nie mogło także zabraknąć podziękowań dla rodziców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

A potem na scenie pojawili się tegoroczni dyplomanci PSM II st., którzy przedstawili zabawny, ale i chwilami wzruszający program podsumowujący całe sześć lat, które doprowadziły ich do ukończenia szkoły II stopnia.

 I tak dotarliśmy do końca Roku Szkolnego 2018/2019!

 Przed nami wakacje – oby wszystkim dały wytchnienie, a także pozwoliły nabrać sił i energii na kolejny rok!

 

WSPANIAŁYCH  I  SŁONECZNYCH  WAKACJI !!! 😀

Tekst – p. Agnieszka Bator- Skowrońska

 Zdjęcia – p. Jakub Witek

 

 

Skip to content