W dniu 19.05. b.r. w ZPSM w Żorach odbyły się warsztaty akordeonowe, które poprowadził dr hab. prof. AM w Katowicach Marek Andrysek. 

W warsztatach wzięło udział czworo uczniów: dwie osoby z klasy piątej I stopnia: Patrycja Gałach i Dawid Fedorczuk, oraz uczeń kl. trzeciej II stopnia: Tymoteusz Rzyczniok i kl. piątej II stopnia: Wojciech Krusberski.

Pan Andrysek prowadził warsztaty z niezwykłą pasją, zaangażowaniem oraz właściwym sobie poczuciem humoru;), dlatego mimo dużego tempa i ogromu pracy były również momenty relaksującego śmiechu 😉

 

A oto jakie wrażenia warsztatowe odnieśli sami uczniowie:

W mojej pięcioletniej edukacji nauki gry na “guzikówce” miałam okazję drugi raz uczestniczyć w warsztatach, które prowadził profesor Andrysek. Myślę, że spotkanie pana Marka na swojej drodze nauczania, to dla nas wszystkich spore przeżycie. Wydaje mi się, że dla profesora akordeon nie ma żadnych tajemnic…. wie chyba wszystko na jego temat. Swoim podejściem do nauki gry i poczuciem humoru wywarł na mnie jak najlepsze wrażenie. Potrafił zadbać o dobrą atmosferę, gdyż byłam bardzo zestresowana. Swoimi cennymi uwagami pokazał mi i pewnie wszystkim walory akordeonu. 

 Patrycja Gałach

 

Podczas kolejnych już w moim życiu warsztatów z profesorem Markiem Andryskiem nauczyłem się wielu nieznanych mi dotąd technik oraz dopracowałem swój aparat gry. Spora ilość uwag zmobilizowała mnie do dalszego ćwiczenia. Mam nadzieję, że poprawię wszystkie błędy oraz wcielę w życie rady i wskazówki.

Wojciech Krusberski

Bardzo mi się podobały warsztaty… Też chcę grać tak jak Pan Profesor Marek Andrysek.

 Dawid Fedorczuk

 

Warsztaty zorganizowała i relację przygotowała p. Estera Manderla.

zdjecie 2 zdjecie 1

 

 

 

 

 

 

k.j.

 

Skip to content