Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wystąpili w koncercie kolędowym w jednej z zaprzyjaźnionych parafii. W niedzielę, tj. 21 stycznia 2018r. przybyliśmy do Parafii im. św. Mikołaja w Warszowicach, gdzie dzieci i młodzież pod kierownictwem nauczycieli zaprezentowali program artystyczny.

Program ten był bogaty w utwory kolędowe, ale i związane z okresem świątecznym i zimowym. Tak, tak… zabrzmiała też „Zima” Antonia Vivaldiego, ale… w aranżacji na chór trąbek! Wcześniej atmosferę wspólnoty i radości z okresu Świąt Bożego Narodzenia podkreślał śpiew zgromadzonej w świątyni publiczności, która chętnie (i ładnie!) śpiewała ulubione kolędy razem z grającymi. A  śpiewać mógł każdy, gdyż teksty wyświetlone były na ekranach.

 Na koncercie wystąpiły najróżniejsze formacje muzyczne – zespoły kameralne przygotowane przez nauczycieli: p. Marię Laskowską, p. Jakuba Kołodziejczyka, p. Michała Pradelę i p. Esterę Manderlę. Od duetu skrzypcowego poprzez większe zespoły (kwintety, sekstety) aż do „chóru małych aniołów” czyli zespołu wokalno-instrumentalnego klas 1-3 C6 PSM I stopnia przygotowanego i poprowadzonego od klawiatury przez p. Maję Bańczyk. Wystąpiła także orkiestra smyczkowa PSM II stopnia, która wykonała piękne aranżacje przygotowane przez wicedyrektora Michała Gajdę.

Tekst – p. Jakub Kołodziejczyk

Orkiestrę przygotował i poprowadził p. Jakub Kołodziejczyk, który też był organizatorem całego przedsięwzięcia. Słowem „powiązał” koncert, a dla nas przygotował relację. Dziękujemy także ks. Damianowi Krosnemu i całej parafii za zaproszenie i przyjęcie.

Piękna zima nie jest zła, w wykonaniu chóru trąbek to aż przyjemność z nią przebywać 🙂 , tylko temperatura wokół mogłaby być jak w Betlejem* – nie narzekalibyśmy może na zziębnięte dłonie, zimne ustniki, sztywne smyczki…! Dobrze, że słuchacze nie znają do końca koncertowego zaplecza, a grane przez uczniów kolędy rozgrzały im serca i głosy!

Kolejne kolędowanie za rok! – mamy zatem czas, aby się latem ogrzać 😀 !

 *W Betlejem w tym dniu było plus 18 st. C!!!

 zdj. k.j.

DSC_0050 DSC_0218 DSC_0186 DSC_0171 DSC_0162 DSC_0143 DSC_0142 DSC_0136 DSC_0130 DSC_0118 DSC_0111 DSC_0102 DSC_0101 DSC_0095 DSC_0087 DSC_0085 DSC_0079 DSC_0078 DSC_0077 DSC_0062 DSC_0056

 

Skip to content