XI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW RYTMIKI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA I BALETOWYCH REGIONU ŚLĄSKIEGO

Mimo wielu nieobecności naszych uczniów spowodowanych chorobami oraz częstych zmian w obsadzie wykonawczej interpretacji przestrzenno-ruchowych muzyki, uczniowie klasy II A, II B i III B cyklu 6-letniego pojechali na XI Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego. We wtorek, 3 marca 2020r. w Katowicach godnie zaprezentowali naszą szkołę jako jeden z 38 występujących tam zespołów.

Drugoklasiści i trzecioklasiści przygotowani przez panią Maję Bańczyk wykonali utwory Camille Saint-Saensa z Karnawału zwierząt: Kangury, Osobistości z długimi uszami oraz Ptaszarnię. Ponadto wraz z wszystkimi uczestnikami koncertu zaśpiewali piosenkę Mama wszystko wie – twórcy Metody Rytmiki – Emila Jaques Dalcroze’a.

Sprawną organizację wyjazdu zawdzięczamy przede wszystkim pani Mai Bańczyk oraz nauczycielom naszej szkoły: Krystianowi Barańskiemu i Marcinowi Hałatowi, którzy objęli opieką uczniów.

Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejny, już XII Przegląd Zespołów Rytmiki.

Relacja  – p. Maja Bańczyk, zdj. p. Krystian Barański

Skip to content