ALE NUMER!!! PIERWSZOKLASIŚCI W KATOWICACH!!!

           Już po raz dziesiąty najmłodsi uczniowie szkół muzycznych I stopnia i baletowych spotkali się wraz z nauczycielkami rytmiki w ZPSM w Katowicach. We wtorkowy poranek 26 marca 2019 r. na X PRZEGLĄD ZESPOŁÓW RYTMIKI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA i BALETOWYCH REGIONU ŚLĄSKIEGO pojechała również pani Maja Bańczyk z przygotowanymi na ten koncert pierwszoklasistami.

         „Dzieci były niezwykle rozemocjonowane wyprawą, ale wierzyłam, że są dobrze przygotowane do swojego występu. W końcu od dawna trenowaliśmy do Walca i utworu W ogródku Samuela Majkapara, do których przepięknie zaakompaniowała nam pani Małgorzata Stręk. Muszę przyznać, że na katowickiej scenie uczniowie wspaniale reprezentowali naszą szkołę. Byłam bardzo dumna, że tak doskonale poradzili sobie w nowej sytuacji i na tak dużej, nieznanej im dotąd scenie. Zatańczyli i zagrali brawurowo!!! Myślę, że wielką frajdą i niecodzienną okazją dla nas wszystkich, była możliwość obejrzenia innych prezentacji: piosenek, instrumentacji utworów, interpretacji przestrzenno – ruchowych muzyki, tańców i innych pokazów.

         Dzięki opiece i pomocy pani Sylwii Pradeli, nasze wspomnienia mamy również zapisane na zdjęciach, a dzieci całe i zdrowe, i z nowymi doświadczeniami, wróciły po południu do żorskiej szkoły.

                                            p. Maja Bańczyk – prowadząca klasę, organizator wyjazdu, opiekun grupy, autor tekstu, zdj. p. Sylwia Pradela

   P.S. Podsumowanie całego wydarzenia na stronie

http://2st.zpsm.edu.pl/przeglady-rytmiki

           

 

 

 

 

Skip to content