22 lutego 2021 roku  w nietypowych, bo pandemicznych okolicznościach, przy wsparciu Centrum Edukacji Artystycznej, odbyło się V Regionalne Spotkanie Waltornistów „Etiuda” 2021. W ramach spotkania nauczyciele waltorni mieli możliwość szerokiego omówienia merytorycznego zarejestrowanego materiału oraz wysłuchania trzech wykładów uznanych pedagogów akademickich – prof. dr hab. Wiesława Grochowskiego i dr hab. Damiana Walentka, prof. AM oraz eksperta w nauczaniu na szczeblu I i II stopnia – mgr Maryli Limanowskiej.

Zasadniczą część Spotkania stanowił jednak konkurs etiud w wykonaniu uczniów szkół muzycznych II stopnia. Wzięło w nim udział 28 waltornistów z regionu śląskiego i opolskiego. Wykonawcy byli zobowiązani do nagrania video dwóch etiud o zróżnicowanym charakterze. Dodatkową trudność stanowił wymóg, by etiudy były wykonane w jednym bloku – bez przerw w nagraniu oraz bez możliwości dodatkowego montażu.

Z przyjemnością możemy poinformować Państwa o sukcesie naszych uczniów PSM  II stopnia z klasy waltorni mgr Tomasza Wójtowicza. ALAN GAŁECZKA z klasy II oraz BARTOSZ GABRYŚ z klasy III otrzymali WYRÓŻNIENIA I stopnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst – p. Tomasz Wójtowicz

WIELKIE GRATULACJE DLA UCZNIÓW,