To nie będzie tekst o kolędach 😀 !

To sprawozdanie, o tym, co było słychać w pewną czerwcową  NOC W MUZYCZNEJ…

Jak  NOC W OPERZE…? 😀 

TYLE, ŻE WSZYSCY PRZEŻYLI I MIELI SIĘ WYŚMIENICIE!

Może lepiej jak NOC MUZEÓW (nota bene odbyła się niedawno, bo 15 maja). Szkoła mieści się rzeczywiście w zabytkowym budynku,  pochodzącym z 1903 roku, a atrakcji dla odwiedzających przygotowanych było sporo…

Drzwi szkoły całodobowo 🙂  otwarte były w piątek 9 czerwca 2017r./sobotę 10 czerwca dla wybranych dzieci – dyplomantów PSM I stopnia (zarówno cyklu 6 – jak i 4 – letniego). Uczniowie zgodnie  postanowili, że na zakończenie szkoły chcą pobyć razem ze sobą w szkole do samego rana (na co dzień budynek  zamykany jest ok. 21.00).

Jak się okazało, takie nocne spotkanie było  PRZYJEMNE I POŻYTECZNE!

DZIECI (ok.35) opanowały szkołę  – wszystkie jej piętra i zakamarki –  w całości!

Nocne spotkanie rozpoczęliśmy ok. 20.00, po zajęciach lekcyjnych. Na przywitanie Bartek Świtacz zaśpiewał nam piosenkę można powiedzieć „na żywo i gorąco” Georgia on My Mind  – Ray`a Charles`a. Na NOC W MUZYCZNEJ przybiegł z pobliskiego MOK-u, gdzie w 6. edycji PRZEGLĄDU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ RIGHT SONG NOW  jego interpretacja spodobała się jury, a Bartek otrzymał I NAGRODĘ!

Potem było „STO LAT” dla Patrycji Gałach i urodzinowe ciasto,  i jeszcze wiele innych smakołyków – niespodzianek. Jedną z nich przygotował p. Barbara Winiarska–Labus. Upiekła dla wszystkich uczestników NOCY ciasteczka w kształcie POPIERSIA BACHA!!! 😀 . Była i pizza wg uznania, i własne „co kto chce”.

 A ponadto wiele atrakcji. Rozpoczęliśmy próbą do pożegnalnego występu na uroczystość Zakończenia roku szkolnego. Ćwiczyliśmy piosenki, wiersze solo, utwory w zespołach i tutti. Dla  chętnych „malarzy” był czas na  wpisy i rysunki do PAMIĄTKOWEJ KSIĘGI. Był i film muzyczny „Amadeus” dla kinolubnych 😀 . Ci zaś, co nie potrafili „wysiedzieć” na filmie ćwiczyli swe ciało rytmicznie podskakując na dyskotece. Były wspólne gry planszowe i komputerowe… szkolny sprzęt lekcyjny przydał się i do tych celów.

No i co najważniejsze i jednorazowe… niektórym, czytaj: nie wszystkim 😀  przydały się  śpiwory i materace…

NOC, dla niektórych zwykła i normalna, dla nas –  uczestników nocnego spotkania na długo pozostanie w pamięci!

Dziękujemy wszystkim opiekunkom: p. Barbarze Winiarskiej-Labus, p. Małgorzacie Świtacz, p. Joannie Par za nocne czuwanie 🙂 , za pomoc w organizacji paniom Poloczek i Oleszko oraz wszystkim rodzicom, którzy pomogli dzieciom, a naszym uczniom w godnym zakończeniu szkoły muzycznej I stopnia w Żorach.

Organizacja, tekst i zdj. k.j.

DSC_0926 DSC_0921 DSC_0919 DSC_0915 DSC_0914 DSC_0913 DSC_0905 DSC_0900 DSC_0896 DSC_0890 DSC_0888 DSC_0886 DSC_0880 DSC_0877 DSC_0875 DSC_0873 DSC_0865

Skip to content