29 listopada 2018r. był dniem, w którym to sekcja dęta zorganizowała warsztaty w dwóch klasach instrumentalnych: fletu i fagotu. Zaangażowały one prawie wszystkich nauczycieli i uczniów tej sekcji do aktywnego działania. O warsztatach fletowych pisaliśmy w poprzednim informacyjnym okienku, teraz czas na relację z warsztatów fagotowych.

 

W czwartek, 29.11.2018r. w naszej szkole miały miejsce kolejne warsztaty fagotowe. Odwiedził nas dr hab. Krzysztof Fiedukiewicz – fagocista NOSPR  i wykładowca na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Nasz gość przeprowadził lekcje z każdym z młodych fagocistów i przekazał im cenne rady, aby w ich konkretnym przypadku gra na fagocie była jeszcze lepsza, efektywniejsza i piękniejsza. Zrobiliśmy ćwiczenia oddechowe, zadęciowe, zwracaliśmy uwagę na prawidłową postawę i ułożenie rąk w czasie gry na fagocie czyli to wszystko, co konieczne, żeby coraz lepiej grać na instrumencie.

Całe warsztaty upływały w miłej, ale twórczej i aktywnej atmosferze.

Warsztaty zorganizowała p. Renata Taut, która napisała dla nas relację i zadbała o pamiątkowe zdjęcia.

k.j.

Skip to content