001m„WSPÓLNA PASJA” zaprosiła nas do kolędowania. W sobotę tj. 17 grudnia 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych II stopnia w Żorach uświetnili spotkanie wigilijne Zakładu Aktywności Zawodowej Produkcyjno-Usługowej “Wspólna Pasja”. Wystąpili w repertuarze kolędowym w 3-osobowym składzie: Julia Kulda (wokal), Aleksandra Świtacz (wokal/skrzypce) oraz Wojciech Krusberski (akordeon). Zagrali i zaśpiewali najbardziej znane kolędy. Wspólne kolędowanie odbyło się w Domu Przyjęć Europejski przy ulicy Osińskiej w Żorach, a uczestniczyli w nim zarówno niepełnosprawni pracownicy, jak i kadra obsługowo – rehabilitacyjna.

 

Ze strony internetowej Zakładu czytamy:

Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” utworzony został w 2009 roku z myślą o niepełnosprawnych mieszkańcach Żor, dla których stanowi szansę zdobycia zawodu i podjęcia pracy, a przez to normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Zakład zatrudnia obecnie ok 100 osób w tym 70% osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. W swoich działaniach uczy osoby niepełnosprawne profesjonalnie wykonywać postawione przed nimi zadania.

…od stycznia 2011 roku prowadzi Bar Mleczny “Krówka”, który znajduje się na rogu ulic Kościuszki i Augustyna Biskupa w centrum Żor. Zainteresowanie ofertą Baru przerosło najśmielsze oczekiwania.

Coś o tym wiemy, bo sami jesteśmy częstymi klientami mlecznego baru… 😀 . Ucząc się od rana do wieczora w dwóch szkołach porządny posiłek to podstawa. Jesteśmy dla WAS, WY dla NAS! Dobrze, że pomimo różnych profesji, mamy wspólne pasje!

KOLĘDOWANIE I POMAGANIE!

na podstawie krótkiej notki Wojtka Krusberskiego – k.j.

image6 image2 image1

006m

Skip to content