ROZRYWKA JEST Timages (1)EŻ DLA NAS!

  Nasi uczniowie są laureatami przeróżnych konkursów, festiwali w muzyce rozrywkowej. Akompaniują, śpiewają w różnych językach, stylach więc zorganizowanie koncertu rozrywkowego stało się potrzebą chwili. Najlepszym momentem na to jest czas przedwakacyjny – koncert odbył się dzień przed zakończeniem roku szkolnego  – w czwartek, tj. 22 czerwca 2017 r. w naszej sali kameralnej.

   My, muzycy klasyczni uważamy chyba słusznie, że wszystko co jest na wysokim poziomie w muzyce rozrywkowej, ma swoją bazę w klasyce. Dlatego nie bez powodu koncert nasz rozpoczął się wykonaniem I części Trio Franca Bridga przez nasze trio fortepianowe w składzie:

Artur Jaworski – skrzypce

Jan Łomozik – wiolonczela

Paweł Gwóźdź – fortepian

 Po nich na scenę weszły Karolina i Paulina Chyłek. Karolina wyśpiewała WYRÓŻNIENIE w V Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Hiszpańskojęzycznej w Raciborzu i wykonała dla nas piękną, melodyjną piosenkę przy akompaniamencie siostry Pauliny.

Następnie na scenie pojawiła się flecistka Alicja Stokłosa, która z Pauliną Chyłek przy fortepianie wykonała amerykański standard.

Bartłomiej Świtacz – laureat I NAGRODY w  6. edycji Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej RIGHT SONG NOW   przy akompaniamencie Pawła Gwoździa zaśpiewał nam trzy przeboje różnych wykonawców w stylu jazzowym.

  Na zakończenie wystąpiła laureatka wielu konkursów wokalnych w Polsce – Jolanta Wieliczka, która również przy akompaniamencie Pawła Gwoździa wykonała dwie piosenki w różnych stylach.

Z powodu choroby zabrakło jednej wykonawczyni koncertu – nagrodzonej wokalistki Ewy Pawliczek – laureatki WYRÓŻNIENIA w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz zdobywczyni II MIEJSCA  w finale Turnieju Poezji Śpiewanej, który odbył się tradycyjnie we Włocławku. Stanowi on składową Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Koncert pokazał, jakich ZDOLNYCH UCZNIÓW MA SZKOŁA I  RODZICE!

TO NAGŁAŚNIAMY!

 DOSKONAŁA ROZRYWKA W NASZYM WYDANIU!

Na podstawie tekstu p. Jadwigi Barańskiej, organizatorki tego niecodziennego wydarzenia. Zdj. p. Michał Gajda.

DSC_0980

k.j.

SONY DSC

 

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

DSC_0972 DSC_0971

Skip to content