W życiu piękne są tylko chwile…

Jak na muzyczną przystało, muzycznie skończyliśmy wakacje!

I jednocześnie zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.  Impreza, o której piszemy miała miejsce już we wrześniu, w ostatnim dniu wakacji, w niedzielę, 02.09.2018.

Nasz kwartet smyczkowy w składzie: Marta Jarzyna, Martyna Reske, Martyna Sikora, Jan Łomozik oraz pianista Paweł Gwóźdź wziął udział w wydarzeniu  FESTIWAL SARI 2018 – KURS NA NIEPODLEGŁOŚĆ!

Uczniowie i 3 absolwentki wystąpili w programie koncertu zaprzyjaźnionego ze szkołą zespołu CARRANTUOHILL. Impreza miała miejsce w Parku Cegielnia, gdzie wyjątkowo duży obszar zieleni dał możliwość słuchaczom komfortowego odbioru, pomimo kapiącego deszczu.

Ale nie przeszkodziło to w niezwykle radosnej i żywiołowej prezentacji zespołu i naszego kwintetu 😀 . Zabrzmiały m.in. piosenki  z repertuaru „Dwa Plus Jeden”: Chodź, pomaluj mój świat, Iść w stronę słońca, Kiedy rzeką płynie kra, Kołysanka, Zielona droga,  i inne: Cavan, a na finał Shooglen II.

Dobrze zabrzmiało, dobrze się grało (jak stwierdzili nasi muzycy), dobrze słuchało – pozytywna energia ze sceny promieniowała niczym słońce w stronę publiczności! Parasole nie były właściwie potrzebne!

Na zamknięcie FESTIWALU SARI 2018 wystąpił w repertuarze rockowo – bluesowym zespół DŻEM z solistą Maciejem Balcarem. Zaproszony przez muzyków Carrantuohill zaśpiewał także i z nimi, co było miłą niespodzianką dla zgromadzonych fanów.

Spotkanie na łonie natury z dobrą muzyką – to była tylko chwila…, ale jak się okazało, zarówno dla muzyków, jak i słuchaczy, …PIĘKNA!!!

k.j.

 

 

Skip to content