WARSZTATY WIOLONCZELOWE

28 października 2016 r. mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią profesor Urszulę Marciniec-Mazur z Wrocławia, która poprowadziła tegoroczne warsztaty dla wiolonczelistów.
Prof. Urszula Marciniec-Mazur ukończyła studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, w klasie wiolonczeli prof. Z. Butora. Doskonaliła swe umiejętności uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez znanych wiolonczelistów. Obecnie sama jest profesorem wrocławskiej AM, gdzie pełni jednocześnie funkcję Dziekana Wydziału Instrumentalnego. Współpracuje z licznymi orkiestrami. Jest inicjatorką wielu wydarzeń i projektów muzycznych, a także jurorką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i przesłuchań. Prowadzi też działalność koncertową, a jako główny nurt aktywności artystycznej obrała kameralistykę.
Piątkowe popołudnie spędziliśmy słuchając lekcji otwartych poprowadzonych przez panią profesor, a wzięło w nich czynny udział ośmioro uczniów. Każdy z nich zaprezentował program, nad którym aktualnie pracuje i wysłuchał uwag, dzięki którym będzie mógł poprawić swój aparat gry i – tym samym – ułatwić sobie pracę przy instrumencie.
Pani profesor okazała się osobą bardzo dynamiczną, z poczuciem humoru oraz
z doskonałym podejściem do młodzieży. Bardzo pozytywnie wyraziła się o naszych uczniach, wysoko oceniła ich zdolności oraz – na bieżąco, w czasie zajęć – szybkie reagowanie na jej sugestie dotyczące gry.
Niezwykle energetyczny sposób prowadzenia zajęć przez panią Urszulę Marciniec-Mazur sprawił, że bardzo szybko minął nam ten czas, w którym zarówno my – nauczycielki gry na wiolonczeli, jak i nasi uczniowie, bardzo wiele nauczyliśmy się.
Organizator spotkania – p. Aleksandra Stopa z całą sekcją wiolonczelową, relacja i zdjęcia p. Agnieszka Bator-Skowrońska.

20161028_175434_tn

20161028_165249_tn

20161028_161502_tn

imag0044_tn 20161028_185637_tn

Skip to content