WARSZTATY WIOLONCZELOWE

W poniedziałek, 25 listopada 2019r. gościliśmy w naszej szkole panią Annę Skibińską-Haponiuk, która prowadziła u nas warsztaty wiolonczelowe. Jest ona absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie prof. Kazimierza Michalika oraz prof. Tomasza Strahla. Od 1994 zajmuje się pracą pedagogiczną w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, gdzie obecnie pełni funkcję kierownika sekcji instrumentów smyczkowych, harfy i akordeonu. Od 2015 uczy również w Państwowej Szkole Muzycznej nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Prowadzi  warsztaty metodyczne dla uczniów  i nauczycieli, zasiada w jury konkursów wiolonczelowych. Jej wychowankowie są laureatami licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i mądrych wskazówek dotyczących siedzenia prawidłowego przy wiolonczeli, trzymania smyczka, prowadzenia smyczka oraz ogólnie o rozluźnieniu przy graniu. Pani Anna Skibińska-Haponiuk była zachwycona naszą szkołą, pod względem ogólnego wizerunku i pięknych wnętrz oraz poziomem gry naszych uczniów. Mówiła, że praktycznie każdy jej zdaniem, ma predyspozycje i możliwość zostania muzykiem wiolonczelistą!

Bardzo cieszymy się z tak pozytywnej opinii, postaramy sobie wziąć to do serca i kontynuować naszą pracę. Mamy nadzieje na powtórkę warsztatów w przyszłości.

Organizatorem warsztatów była p. Alicja Naworska, która przygotowała relację i zdjęcia.

Skip to content