Wszyscy, którzy byli w piątek 12 maja  w sali…

mogli go nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć 😀

KONCERT Z CYKLU OBRAZ I DŹWIĘK

12 maja 2017 r. w naszej sali kameralnej odbył się interesujący koncert z cyklu ”Obraz i dźwięk”. Wystąpili w nim uczniowie sekcji fortepianu klasy I, II i III kl. C6 PSM I st.. Co roku koncert ten cieszy się dużym  zainteresowaniem, zarówno wykonawców, jak i słuchaczy. Utwory muzyczne przekazywane są w dwojaki sposób:  dźwiękiem – na fortepianie i na papierze w postaci rysunków dowolną techniką.

Słuchacze zatem w sposób szerszy i bardziej obrazowy mogą odbierać utwory o tytułach: Walc marionetek, Stali cylinder magika, Artysta kabaretowy, Bocian, Kumoszki, ale też takie jak: Sonatina, Menuet, Toccatina czy Taniec.  Taki sposób wykonywania kompozycji pobudza plastyczne umiejętności dzieci,  otwiera ich wyobraźnie nie tylko na dźwięk, ale także i na obraz.

DSC_0809Dziś już Dźwięk uleciał (jak bocian 😀 ), jest  w pamięci uczestników i wykonawców koncertu.  Pozostały na szczęście  prace plastyczne  – A te można podziwiać w naszej galerii w przejściu do kawiarenki!

ZAPRASZAMY –  WSTĘP WOLNY:)

Koncert poprowadziła i relację przygotowała p. Barbara Winiarska-Labus.

 zdj. k.j

DSC_0828 DSC_0823 DSC_0819 DSC_0815 DSC_0813 DSC_0812 DSC_0798 DSC_0793 DSC_0791 DSC_0788

Skip to content