Dla dyplomantów PSM II stopnia!

Odliczanie do egzaminów dyplomowych z historii muzyki i instrumentu zaczyna się w styczniu! I tu nie może być pomyłek, bo czas jest nieubłagany. Zawsze pędzi do przodu! Trzeba umieć liczyć… przede wszystkim na siebie!

Tegoroczni dyplomanci, wiedząc o tym, że to wyjątkowy czas dla nich postanowili uczcić to fantastyczną zabawą, ostatnią przed Wielkimi Wyzwaniami! Zaprosili do niej dyrekcję, swoich nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, i w przemiłej atmosferze spędzili sobotni wieczór (26 stycznia 2019r.) w szkole. Przygotowali wiele niespodzianek, m.in. występy artystyczne inspirowane wieloletnimi przeżyciami w szkole, pokaz zdjęć z 6 wspólnych lat szkolnych. Zaoferowali wspaniałą zabawę przy właściwej muzyce i smacznym poczęstunku. Była też i nauczycielska niespodzianka. Obecny na sali były pedagog naszej szkoły, obecnie prorektor Akademii Muzycznej w Katowicach prof. Jacek Glenc wykonał swoje preludia i zadedykował je młodzieży, którą kiedyś prowadził na lekcjach kształcenia słuchu i harmonii.

Nie mogło także zabraknąć wprowadzającego do studniówkowego  spotkania poloneza. Młodzież wybrała sprawdzonego już poloneza z filmu „Pan Tadeusz” Wojciecha Kilara.

Pięknie przystrojone i do zabawy odpowiednio nastrojone 😀 towarzystwo bawiło się setnie 😀 , nauczyciele byli pełni podziwu dla organizacji i całokształtu przebiegu imprezy!

Szkoda, że taka zabawa nie może zgromadzić wszystkich nauczycieli, bo to dobra okazja także na poznanie tych młodych ludzi z nieco innej, nieszkolnej  strony!

Teraz tylko można za tę wspaniałą młodzież trzymać kciuki, aby nie zmarnowali tych 100 dni i w pełnej krasie wystąpili na dyplomowej scenie!

Tekst i zdjęcia – p. Katarzyna Jarzyna

 

 

 

Skip to content