Serdecznie zapraszamy uczniów ZPSM Żory oraz rodziców na warsztaty w formie zdalnej prowadzone przez panią dr Annę Nogaj. Spotkanie z prowadzącą odbędzie się w formie on-line za pomocą platformy Microsoft Teams.
Tematyka warsztatów dla uczniów:
– O czym należy myśleć podczas ćwiczenia?
– Jak poradzić sobie z tremą, czyli psychologiczne przygotowanie do występów publicznych
– Skuteczne uczenie się i zapamiętywanie muzyki
– Jak rozwijać wewnętrzną motywację do nauki gry?
Tematyka warsztatów dla rodziców:
– O korzyściach muzycznych i pozamuzycznych związanych z nauką dziecka w szkole muzycznej
– Jak wspierać rozwój i edukację muzyczną dziecka
WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ DNIA 24 LUTEGO (środa) b. r. w następujących godzinach:
BLOK DLA UCZNIÓW PSM I STOPNIA 15:30 – 16:15
BLOK DLA UCZNIÓW PSM II STOPNIA 16:30 – 17:30
BLOK DLA RODZICÓW 18:00 – 19:00
Chętnych uczniów do uczestnictwa w warsztatach prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli teorii i chóru.
Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się przez e-dziennik na adres Wicedyrektora Szkoły: Michał Gajda: admin
Dr Anna Nogaj jest skrzypaczką i psychologiem o specjalności psycholog muzyki.
Od roku akademickiego 2012/2013 pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.
W latach 2006-2016 była psychologiem szkolnym w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy; aktualnie opiekuje się w szkole uczniami Klasy Talentów.
Współpracuje w charakterze wykładowcy z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie obok zajęć dydaktycznych prowadzi poradnictwo psychologiczne dla studentów, skoncentrowane na problemach rozwoju artystycznego.
Pani Anna Nogaj jest pomysłodawcą i redaktorem Zeszytów Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie wydawanych w latach 2013-2017 oraz jednym ze szkoleniowców Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie.
W latach 2011 – 2012 była członkiem zespołu badawczego Instytutu Muzyki i Tańca przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowującego raport dotyczący szkolnictwa muzycznego I stopnia. W roku 2013 była członkiem grupy ekspertów do podstaw programowych powołanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z przygotowywaną reformą szkolnictwa artystycznego.
W 2013 roku otrzymała odznakę honorową “Zasłużony dla kultury polskiej” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 i 2016 r. realizowała serię wykładów z zakresu psychologii muzyki, w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching, na Wydziale Muzycznym Juraj Dobrila University of Pula w Chorwacji oraz wykłady dla uczniów, rodziców i nauczycieli szkół polonijnych w stanie Connecticut (USA).
Jako skrzypaczka współpracuje z licznymi zespołami muzycznymi, m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska”, z którym koncertuje w kraju i za granicą.
ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!
k.j.