Serdecznie zapraszamy uczniów ZPSM Żory oraz rodziców na warsztaty w formie zdalnej prowadzone przez panią dr Annę Nogaj. Spotkanie z prowadzącą odbędzie się w formie on-line za pomocą platformy Microsoft Teams.

 Tematyka warsztatów dla uczniów:

– O czym należy myśleć podczas ćwiczenia?

– Jak poradzić sobie z tremą, czyli psychologiczne przygotowanie do występów publicznych

– Skuteczne uczenie się i zapamiętywanie muzyki

– Jak rozwijać wewnętrzną motywację do nauki gry?

 Tematyka warsztatów dla rodziców:

– O korzyściach muzycznych i pozamuzycznych związanych z nauką dziecka w szkole muzycznej

– Jak wspierać rozwój i edukację muzyczną dziecka

 

WARSZTATY ODBĘDĄ SIĘ DNIA 24 LUTEGO (środa) b. r. w następujących godzinach:

BLOK DLA UCZNIÓW PSM I STOPNIA 15:30 – 16:15

BLOK DLA UCZNIÓW PSM II STOPNIA 16:30 – 17:30

BLOK DLA RODZICÓW 18:00 – 19:00

 

Chętnych uczniów do uczestnictwa w warsztatach prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli teorii i  chóru.

Chętnych rodziców prosimy o zgłaszanie się przez e-dziennik na adres Wicedyrektora Szkoły: Michał Gajda: admin

 

Dr Anna Nogaj jest skrzypaczką i psychologiem o specjalności psycholog muzyki.

Od roku akademickiego 2012/2013 pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W latach 2006-2016 była psychologiem szkolnym w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy; aktualnie opiekuje się w szkole uczniami Klasy Talentów.

Współpracuje w charakterze wykładowcy z Akademią Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie obok zajęć dydaktycznych prowadzi poradnictwo psychologiczne dla studentów, skoncentrowane na problemach rozwoju artystycznego.

Pani Anna Nogaj jest pomysłodawcą i redaktorem Zeszytów Psychologiczno-Pedagogicznych Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie wydawanych w latach 2013-2017 oraz jednym ze szkoleniowców Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych w Warszawie.

W latach 2011 – 2012 była członkiem zespołu badawczego Instytutu Muzyki i Tańca przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, przygotowującego raport dotyczący szkolnictwa muzycznego I stopnia. W roku 2013 była członkiem grupy ekspertów do podstaw programowych powołanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w związku z przygotowywaną reformą szkolnictwa artystycznego.

W 2013 roku otrzymała odznakę honorową “Zasłużony dla kultury polskiej” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2015 i 2016 r. realizowała serię wykładów z zakresu psychologii muzyki, w ramach programu Erasmus+ Staff Mobility for Teaching, na Wydziale Muzycznym Juraj Dobrila University of Pula w Chorwacji oraz wykłady dla uczniów, rodziców i nauczycieli szkół polonijnych w stanie Connecticut (USA).

Jako skrzypaczka współpracuje z licznymi zespołami muzycznymi, m.in. z Zespołem Pieśni i Tańca “Ziemia Bydgoska”, z którym koncertuje w kraju i za granicą.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU!

k.j.

 

Skip to content