KONCERT dla HOSPICJUM

Plakat Hospicjum 2017Ale nie tylko – dla nas również, dla wszystkich, którzy szukają klasycznej muzyki na żywo – a o taką wcale nie tak łatwo… trzeba niejednokrotnie przemierzyć drogę, kilkanaście/-dziesiąt kilometrów do większych miast, często  zapłacić za bilet niezłą  😀 sumkę!

Koncerty ŻORSKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ z udziałem naszych uczniów mają sponsora w postaci  Prezydenta i Rady Miasta Żory i organizowane są zawsze na terenie miasta w świeckich bądź religijnych wnętrzach.

 Tym razem z ŻOK – iem zagrali dyplomanci PSM II stopnia: Martyna Sikora – skrzypce, Alicja Wolak – obój, duet: Wojciech Krusberski – akordeon i Krzysztof Sobocik –  gitara, Łukasz Folwarczny  – trąbka (kl. V PSM II st.) i Jan Łomozik – wiolonczela (kl. II PSM II st.). Nad muzyczną całością czuwała dyrygent Joanna Natalia Ślusarczyk. W programie znalazły się utwory klasyka wiedeńskiego: Józefa Haydna i jego ucznia Johanna Nepomuka Hummla, ale także kompozytorów późniejszych epok: Feliksa Mendelssohna i Astora Piazzoli.

 Koncert odbył się 14 maja 2017 na Scenie na Starówce i był drugim wydarzeniem w jubileuszowym roku orkiestry, która w 2017 obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji wydany został  Jubileuszowy Folder, dokumentujący działalność zespołu. Przypomnijmy, koncert na otwarcie Jubileuszowego Roku odbył się 19 lutego również w sali kinowej „Scena na Starówce” z udziałem zaproszonych gości – przyjaciół orkiestry. Zespół  zaprezentował się wówczas w niezwykle błyskotliwym i wirtuozowskim repertuarze, podkreślając swój wysoki poziom artystyczny.

Tu link do pamiętnego koncertu

https://szkolamuzyczna.eu/koncert-10-lecie-zok-u/ 

Majowe wydarzenie natomiast  – koncert symfoniczny –  skierowane do całego żorskiego środowiska dedykowane zostało w myśl corocznej tradycji –  Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Z pewnością była to kolejna okazja, aby uszy „nacieszyć” dobrą, klasyczną muzyką i podzielić się swoją finansową hojnością z potrzebującymi takiej pomocy.

Tekst i zdjęcia – k.j

 IMG_20170620_0002 DSC_0775 DSC_0771 DSC_0767 DSC_0739 DSC_0735 DSC_0708 DSC_0664 DSC_0660 DSC_0642 DSC_0619 DSC_0614 DSC_0596 DSC_0589 DSC_0565 DSC_0561 DSC_0538 DSC_0528 DSC_0508 DSC_0493

 

                           

 

 

 

Skip to content