TU WSZYSTKO GRA-AKCJA REKRUTACJA

Zapraszamy do naszej sekcji TEORII MUZYKI

Kierownikiem sekcji jest pani Katarzyna Jarzyna, która prowadzi przedmioty: historię muzyki, harmonię, kształcenie słuchu, formy muzyczne.  W sekcji uczą następujący nauczyciele:

1. Barański Krystian – kształcenie słuchu, audycje muzyczne, zasady muzyki, literatura muzyczna
  2. Cisowski Maciej – chór, orkiestra
  3. Bańczyk Maja – rytmika, kształcenie słuchu/obecnie zastępstwo prowadzi Julia Dudzik
  4. Kalamarz Bogusława – kształcenie słuchu, audycje muzyczne
  5. Renat Maryla – kształcenie słuchu, harmonia, zasady muzyki, literatura muzyczna

Sekcja prężnie działa, organizując na terenie szkoły, ale i także poza nią liczne wydarzenia i projekty związane m.in. z rocznicami kompozytorów. I tak w ostatnim czasie aktywizowała społeczność szkolną do obchodów:  250 rocznicy urodzin L. van Beethovena – ROK 2020 czy 200 rocznicy urodzin i ROKU Stanisława Moniuszki – ROK 2019.

Działania sekcji przekładają się także na sukcesy uczniów w  ogólnopolskich konkursach teoretycznych lub słuchowych. W tym roku (pomimo, że od października 2020r. uczymy zdalnie) na koncie znajduje się nagroda dla ucznia szkoły muzycznej II stopnia:

RAFAŁ JAWORSKI –  kl. III  – przygotowanie p. Katarzyna Jarzyna – III MIEJSCE w I Ogólnopolskim Konkursie Ignacy Jan Paderewski –  EDYCJA ONLINE – Poznań –  kwiecień 2021.

Polecamy listę naszych sukcesów w zakładce:

Zajęcia teoretyczne dostosowane są do wieku dziecka i cyklu nauczania.

KLASY I – III CYKL 6-letni

W klasach I – III cyklu 6- letniego PSM I stopnia prowadzone są lekcje z Kształcenia słuchu oraz Rytmiki. Dzieci uczą się poprzez:

– zabawy muzyczno – ruchowe i taniec;

– śpiewanie piosenek i granie na ciekawych instrumentach perkusyjnych;

– tworzenie interpretacji przestrzenno – ruchowych do utworów muzycznych i piosenek;

– pracę z rekwizytami: piłkami i piłeczkami, obręczami, chustami, gumami itp.

–  poznawanie  fachowej terminologii i wiedzy z zakresu teorii muzyki.

A TU EFEKT PRACY Z ZESPOŁEM RYTMICZNYM

(wystarczy kliknąć na obrazek)

Teoria - Maluchy
Treść plakatu zgodna z opisem w artykule

KLASY VI-VI CYKL 6-letni

oraz KLASY I-IV CYKL 4- letni

Uczniowie tych klas uczęszczają na lekcje zbiorowe Kształcenia słuchu oraz Audycji muzycznych, w ramach których poznają świat dźwięków, melodii, rytmów i harmonii w oparciu o terminologię muzyczną. Uczą się elementów dzieła muzycznego, budowy i brzmienia instrumentów,  poznają charakterystykę tańców, wchodzą w tajniki muzycznej przeszłości i twórczości kompozytorów.

Ponadto obowiązujące są zajęcia chóru, zespołu smyczkowego lub dętego (w zależności od instrumentu, na którym uczy się dziecko). Na tych zajęciach pedagodzy m. in. kształtują głos i słuch uczniów, rozwijają wrażliwość intonacyjną, emisyjną, uczą wspólnego muzykowania w grupie. Wszystko po to, aby zapewnić jak najlepsze przygotowanie się i występ podczas zaplanowanych koncertów.

TU NAJNOWSZY TELEDYSK – EFEKT PRACY Z CHÓRAMI I i II stopnia oraz ORKIESTRĄ II stopnia

(wystarczy kliknąć na obrazek)

Teoria - Starszaki
Treść plakatu zgodna z opisem w artykule

ZAPRASZAMY! SZKOŁA MA JUŻ 30 LAT!

DZIAŁAMY, PRACUJEMY, WYCHOWUJEMY, EDUKUJEMY, KONCERTUJEMY!!!

TWORZYMY ZGRANĄ SPOŁECZNOŚĆ Z MISJĄ – I TY BĄDŹ ARTYSTĄ!

Wszelkie informacje znajdują się na naszej stronie pod hasłem „REKRUTACJA”, a na wszystkie pytania i wątpliwości zainteresowanych osób odpowiada sekretariat.