W naszej szkole zamieszanie… co się dzieje? uczniowie przynoszą puszki, listwy, listewki, pudełka, rury, rurki, tuby. To warsztaty zatytułowane tajemniczo: „Laboratorium trzaskodźwięków”! Nietypowe i chyba tym bardziej wyczekiwane przez uczniów.

Oto jak relacjonuje je przedstawicielka klasy III C-6 PSM I stopnia   – Ewa Jakubczyk:

„Pod kierunkiem pana Tomasza Manderli, robiliśmy różne ciekawe, innowacyjne instrumenty, np.: grzechotki, flety, puzony oraz pudełka połączone ze słomką, które brzmiały jak saksofon lub puzon. Pan Tomasz pokazywał nam różne śmieszne i ciekawe, własnoręcznie robione trąbki. mieliśmy też czas aby wypróbować zrobione przez siebie instrumenty. cechą charakterystyczną instrumentów było to, że jeden odróżniał się od drugiego. (…) Warsztaty te uważam za ciekawe i pomysłowe. Cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć.”

Takich opinii zebraliśmy o wiele więcej, tym bardziej, że warsztaty organizowane były dla  klasy III C-6 oraz II i III C-4. Uczniowie reagowali niezwykle żywiołowo i entuzjastycznie zarówno w czasie prac konstruktorskich a także, jak na szkołę muzyczną przystało, podczas testowania nowopowstałych instrumentów.

Relacje zebrała i komentarzem opatrzyła p. Maja Bańczyk

Warsztaty odbyły się dla klasy III C6 – 11.10.2016, dla klas II i III C4 – 21.10.2016r.

img_9967_tn img_2528_tn img_2523_tn

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

A dla wszystkich odwiedzających szkołę została przygotowana powarsztatowa GALERIA, w której można było zobaczyć nowopowstałe instrumenty zbudowane przez dzieci i młodzież, także przez samego prowadzącego! Można było, co ciekawe, ich nie tylko dotknąć, ale również na nich zagrać! TO TYLKO W NASZEJ SZKOLE! EKSPONATY, NA KTÓRYCH NIE WIDNIEJE NAPIS – NIE DOTYKAĆ!!!

img_9979_tn img_0024_tn img_0021_tn img_0008_tn

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW PROGRAMU OPERACYJNEGO FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH

fio_mpips_logo1-1

Zdjęcia – M. Bańczyk, J. Szymala, T. Manderla

Skip to content