schowek06-wtorekWarsztaty taneczne w ramach “Tygodnia Muzyki Polskiej” poprowadził instruktor tańca, pan Jakub Jarczak, członek zespołu Pieśni i Tańca “Silesianie”, wielokrotnie nagradzany na ogólnopolskich i regionalnych konkursach i turniejach tańców polskich. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także średniej szkoły muzycznej w klasie trąbki.

Klasa I cyklu czteroletniego dzielnie uczyła się trudnych figur  najszybszego z narodowych tańców polskich, oberka. A oto krótkie wypowiedzi uczniów tej klasy:

“Podobały mi się figury tańca”.

“Podobało mi się to, że były super tańce”

Zajęcia przekonały nawet malkontentów tanecznych:

“Ja nie lubię tańczyć lecz zajęcia bardzo mi się podobały”

“Udział w warsztatach bardzo mi się podobał, chociaż za bardzo nie lubię tańczyć”

Znalazła się też jedna wypowiedź zdecydowanego przeciwnika tego typu aktywności:

“Nie było fajnie, bo nie lubię tańczyć tańców ludowych”

W przyszłym roku ruszamy znowu do tańca! Bo, jak napisał po warsztatach Bartek Czyszczoń z tej klasy:

“Warsztaty taneczne były ciekawe i miłe. Nauczyliśmy się trochę tańczyć. Było śmiesznie. Może kiedyś to powtórzymy ” 🙂

W warsztatach brały także udział dzieci z klas: III C6 – nauczyciel p. Maja Bańczyk oraz kl. IV C4 – nauczyciel p. Joanna Szymala.

Warsztaty zorganizowała p. Bogusława Kalamarz, przygotowała także podsumowanie wydarzenia. Zdjęcia p. Maja Bańczyk oraz p. Joanna Szymala.

Zdjęcia i filmiki z warsztatów na stronie

24 23 20 13 10 9 8 6 5 3 2

taniec