SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

We wtorek, 19.04.2016r. w naszej sali kameralnej odbył się tradycyjnie, jak co roku, Koncert „Obraz i Dźwięk” zorganizowany przez sekcję fortepianu i akordeonu. Wystąpili najmłodsi adepci sztuki pianistycznej – mianowicie uczniowie z kl. I, II i III cyklu 6-letniego. Usłyszeliśmy wiele ciekawych utworów o wskazanych tytułach np. Pieśń strażnika, Smutne wspomnienie, W ogródku, Smutna opowieść, Taniec komara czy też Kamienna lampa w herbacianym ogrodzie.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Utwory te były nie tylko dobrze zinterpretowane muzycznie, ale również każdy z wykonawców przedstawił plastycznie wizję swojego utworu rysując, bądź też malując obrazek do wykonywanego dzieła. Powstała w ten sposób swoista mała galeria w drodze do naszego szkolnego bufetu, gdzie jeszcze można oglądać prace pianistów – plastyków.

Koncert ten cieszy się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i słuchaczy. Tegoroczną edycję poprowadziła p. Barbara Winiarska-Labus.

A za miesiąc odbył się kolejny tematyczny koncert.

W środę, tj.25.05.2016r. sekcja fortepianu i akordeonu zorganizowała Koncert Chopinowski.

Spotkanie w sali kameralnej prowadziła p. Jadwiga Barańska. Usłyszeliśmy dziecięce polonezy i walc Fryderyka Chopina w wykonaniu najmłodszych uczniów oraz młodzieńcze Ecossaises (tańce szkockie) i Polonez As-dur w wykonaniu uczniów starszych czyli kl. IV i V C6. Dzieci były dumne, że potrafią zagrać tak trudne utwory. Jednocześnie były zaskoczone faktem, że ten największy polski kompozytor tworząc te dzieła, był właśnie w ich wieku. W dalszej części koncertu publiczność zasłuchała się w chopinowskich mazurkach, nokturnach i scherzu.

Tekst – p. Barbara Winiarska-Labus

 

Skip to content