i nie tylko… czyli Przegląd Zespołów Rytmiki

         Tradycyjnie wiosną, tym razem we wtorek, tj. 20 marca 2018 roku, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach odbył się IX PRZEGLĄD ZESPOŁÓW RYTMIKI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA i BALETOWYCH REGIONU ŚLĄSKIEGO. Była to dziewiąta edycja tej wyjątkowej, dziecięcej imprezy, na którą w tym roku pojechała przygotowana przez panią Maję Bańczyk klasa II A C-6 z interpretacją przestrzenno –  ruchową utworu „Tambourin” Jean – Philippe Rameau.

         Nasi uczniowie mieli okazję podziwiać szereg interpretacji przestrzenno – ruchowych piosenek, utworów muzycznych, tańców i opracowań instrumentalnych. Zobaczyli swoich rówieśników w bardzo ciekawych działaniach scenicznych. Najwięcej emocji oczywiście wzbudzał ich własny występ, w którym wykazali się wręcz wyjątkową precyzją wykonawczą oraz wielkim zaangażowaniem. Wróciliśmy zachwyceni szkołą, serdeczną atmosferą towarzyszącą przeglądowi oraz z nadzieją na kolejny koncert w przyszłym roku.

         W naszych działaniach muzyczno – ruchowych wspomagała nas swą opieką pani Sylwia Pradela, której serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc.

Tekst  – p. Maja Bańczyk

Zdj. p. Sylwia Pradela

 

Skip to content