STRACHY NA LACHY czyli W ZPSM ŻORY POWIAŁO GROZĄ

Tekst o obchodach DEN na wesoło 😀 

W piątek, 13 października 2016r. wieczorową porą w naszej szkole powiało grozą! Strachy wyszły z ukrycia i zagroziły zebranym na spotkaniu z OKAZJI DNIA EDKUKACJI NARODOWEJ. A zaproszonych gości było, a było… CAŁE GRONO PEDAGOGICZNE, PRACOWNICY OBSŁUGI, NASI EMERYTOWANI PRACOWNICY, PRZEDSTAWICIELE RADY RODZICÓW…

Same niespodzianki, „żywa” muzyka skrzypiąca, zgrzytająca i jęcząca wykonana przez uczniów (wyuczonych nota bene przez nauczycieli 😀 )*, odjazdowe wjazdy 😀 rowerowe, zabawa w szukanie klucza do zamkniętych drzwi, zagadki muzyczne, logiczne, praktyczne dla uwięzionych w salach nauczycieli, którzy przyszli ratować własne dzieci 😯 . Nie da się opisać, co działo się w klasach, w których nauczyciele rozwiązywali krzyżówki, pili dziwne przygotowane specjalnie dla nich mikstury, grali dzieła klasyczne na fortepianach i zaglądali do doniczek 😉 . Trzeba było być nie lada odważnym, aby wśród „żorskich” ciemności przy świszczących zgrzytach, piskach, jękach i szmerach dać radę zadaniom (przygotowanych przez uczniów wdzięcznych za naukę 😀 )

Zabawa pt. „ZAGRAJMY W GRĘ” dała się niektórym nauczycielom we znaki, ale po uzyskaniu „wolności”, uczniowie z wielkim uznaniem i wdzięcznością zaśpiewali wszystkim zebranym „STO LAT”, złożyli życzenia oraz wręczyli „odstresowujące” prezenty ➡ herbatę – meliskę i klucze „do muzyki”! Było i trochę strasznie, i wesoło, i uroczyście, a na pewno nietuzinkowo, jak już tradycja żorskiej szkoły muzycznej nakazuje!

A że uczniowie w tej szkole są zdolni, to wiemy, nawet w układaniu trójkątnych kostek Rubika!

JAK GRAĆ TO GRAĆ!

NAUCZYCIELOM NA ICH ŚWIĘTO –  STO LAT!

*aż niemożliwe, że te instrumenta wszelkie takie mają możliwości!

k.j.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Skip to content