Akcja  „SZLACHETNA PACZKA 2020” w naszej szkole dobiegła  końca. W sobotni poranek, 12.12. 2020 wszystkie prezenty czyli rzeczy wg podanej listy zapotrzebowania zostały przewiezione do magazynu – centrum paczkowego akcji. Stamtąd trafią już dzięki wolontariuszom wprost do wybranej przez nas rodziny mieszkającej w okolicy Rybnika.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA

składamy

WSZYSTKIM DARCZYŃCOM:

uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły,

zaprzyjaźnionym melomanom, sympatykom szkoły.

Dzięki WASZEJ OFIARNOŚCI I POMOCY  udało  się zrealizować wszystkie potrzeby rodziny. Szczególne podziękowania kierujemy dla Państwa Ewy i Bartosza Smołka za wyjątkową pomoc także w  transporcie świątecznie opakowanych LICZNYCH!!! kartonów.

Podziękowania dla nauczycieli przedmiotów teoretycznych za  pomoc w rozpropagowaniu akcji, naszym Paniom z obsługi oraz Panom: Krystianowi Barańskiemu i Jakubowi Gwardeckiemu  za pomoc techniczną.

WSZYSTKO MOŻLIWE DZIĘKI WSPÓLNEJ PRACY, OCHOTNEMU SERCU I WIELKIEMU ZAANGAŻOWANIU ORGANIZATORÓW.

Przypomnijmy –  koordynatorem akcji była p. Sonia Mitros- Gwardecka.

Tu kilka pamiątkowych ujęć z tegorocznej akcji – zbiórka, pakowanie i transport.

Nawiązując do naszej 30 – letniej historii ZPSM ŻORY…

Już po raz kolejny  uczestniczyliśmy w akcji charytatywnej „SZLACHETNA PACZKA”. Włączaliśmy się także do ogólnopolskich projektów pomocy potrzebującym,  jak np.:  „GÓRA GROSZA”,  WOŚP,  czy   międzynarodowej ekologicznej akcji „SPRZĄTANIE ŚWIATA”.

NIE JESTEŚMY OBOJĘTNI NA POTRZEBY INNYCH TAKŻE I  W TYM ROKU, WYJĄTKOWO TRUDNYM OKRESIE  – PANUJĄCEJ WCIĄŻ PANDEMII.

ZIELONYM KOLOREM OZNACZALIŚMY  RZECZY, KTÓRE BYŁY SYSTEMATYCZNIE DOSTARCZANE – DZIŚ MOŻEMY ZAKREŚLIĆ WSZYSTKO NA ZIELONO! a jest tego dość sporo.

Poniżej opis rodziny i dokładne potrzeby.

Pani Katarzyna (42 l.) samodzielnie wychowuje córkę Barbarę (14 l.). Wcześniej było trochę lepiej, kiedy mąż pomagał w utrzymaniu rodziny. Jednak obecnie przebywa w zakładzie karnym, a co za tym idzie, rodzina nie ma już od niego finansowego wsparcia. Pani Katarzyna pracuje w sklepie spożywczym, w miarę możliwości bierze nadgodziny w pracy, by zarobić trochę więcej. Odkąd nie ma męża, kobieta musi radzić sobie sama ze wszystkim-opłaty, wychowywanie córki, zmagania z problemami dnia codziennego. Aktualnie rodzina utrzymuje się z wypłaty pani Katarzyny i dodatku dla Barbary (w sumie 2500 zł). Po odliczeniu kosztów utrzymania (1285 zł) pozostaje im 610 złotych miesięcznie.

Rzeczy mogą być używane, ale zadbane.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Łóżko

Obecnie córka pani Katarzyny śpi na bardzo starej i zniszczonej rozkładanej kanapie. kwestią czasu jest, kiedy kanapa całkowicie się rozsypie.

1. Żywność

Zapas artykułów spożywczych pozwoli rodzinie przez jakiś czas nie martwić się o posiłki. Dodatkowo zakup żywności pozwoli pani Katarzynie zaoszczędzić pieniądze na inne wydatki.

1. Odzież

Rodzina będzie wdzięczna za zakup ubrań zimowych. Obecnie córka nie ma odpowiedniej kurtki zimowej oraz bluzy. Pani Katarzyna potrzebuje bluzki oraz swetra.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała

Herbata

Cukier

Kawa

Olej

Ryż

Dżem

Kasza

Konserwy mięsne

Makaron

Konserwy rybne

Mąka

Owoce i warzywa w puszkach

Środki czystości

Proszek do prania

Mydło / żel myjący

Płyn do płukania

Szampon

Szczoteczka do zębów

Płyny czyszczące

Pasta do zębów

Płyn do mycia naczyń

Odzież

Katarzyna: Bluzka (Przejściowe)

Katarzyna: Sweter (Zimowe)

Barbara: Kurtka (Przejściowe)

Barbara: Bluza (Przejściowe)

Rozmiar: S, Uwagi: Bluza dresowa z kapturem.

Obuwie

Katarzyna: Adidasy

Barbara: Trapery

Barbara: Adidasy

Wyposażenie mieszkania

Pościel (poszwy, prześcieradło)

Ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

Rodzina nie posiada żelazka.

Żelazko

Inne potrzeby materialne

Uwagi:

Barbara śpi na rozkładanej kanapie jednoosobowej, która jest w bardzo złym stanie. Kwestią czasu jest, kiedy całkiem się rozsypie. Wymiar łóżka: 200×90.

Łóżko dla córki.

Katarzyna: Kosmetyki (krem do twarzy 40+).

Barbara: Książki „Igrzyska śmierci ” ; „Mroczne umysły”.

ZA WSZYSTKIE DARY, MAŁE I DUŻE, CHUDE I GRUBE,

TWARDE I MIĘKKIE, SŁODKIE I SŁONE, SUCHE I MOKRE oraz PACHNĄCE…DOBREM I ŻYCZLIWOŚCIĄ

– JESZCZE RAZ BAAARDZO DZIĘKUJEMY!