NASZA SZKOŁA dostąpiła zaszczytu

i OTRZYMAŁA TYTUŁ PRZYJACIELA z rąk przedstawicieli dwóch żorskich instytucji:

   MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY oraz ŻORSKIEJ IZBY GOSPODARCZEJ!

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE I DOCENIENIE NASZEJ ROLI

W ŚRODOWISKU!

A oto relacje uczestników wydarzeń

 

W piątek, tj. 30 września 2016r., miałam zaszczyt gościć na wielkim wydarzeniu kulturalnym jakim były obchody 60-lecia zaistnienia Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. Reprezentowałam Dyrektora, Grono Pedagogiczne  oraz całą społeczność ZPSM w Żorach.

Składając uroczysty list gratulacyjny z kwiatami na ręce Dyrektora MOK z okazji tak zaszczytnego jubileuszu byłam pełna uznania dla szerokiej działalności kulturalnej jaką  prowadził przez wiele lat i nadal prowadzi Miejski Ośrodek Kultury w Żorach. Czułam również dumę, że podczas uroczystości wśród nagrodzonych instytucji partnerskich dla MOK znalazła się nasza szkoła oficjalnie otrzymując statuetkę “Pegaza” z napisem “Przyjaciel Mok-u”. Dobrze jest wspierać się i łączyć wysiłki, które wnoszą w nasze środowisko kulturę i poszanowanie dla różnych jej dziedzin, począwszy od tańca poprzez malarstwo, sztukę aktorstwa, śpiew aż po muzykę w jej profesjonalnym wydaniu.

 Barbara Śrubarz

57f2560441608_osize933x0q70hf57ed81 57f256190869b_osize933x0q70hb0149e1 57f2563e2a58d_osize933x0q70h5ae52c1 57f2560ecf3ac_osize933x0q70h5b5d9d1 57f2558dcca1b_osize933x0q70h7bb0341

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

ZDJĘCIA NA STRONIE

http://zory.naszemiasto.pl/artykul/mok-w-zorach-swietowal-60-lat-na-jubileusz-wystrzalowa-gala,3875824,artgal,t,id,tm.html

 

 

 

 

***

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły doszło do współorganizacji wydarzenia, w którym główne role odegrały biznes i kultura. Była to gala uświetniająca „Dzień Przedsiębiorcy 2016″ wraz z koncertem „Z kulturą w biznesie”. Organizatorem spotkania była prezes Żorskiej Izby Gospodarczej – p. Gabriela Król oraz nasza szkoła, która miała znaczący wkład w przebieg imprezy.

Wydarzenie to miało miejsce w czwartek, 6 października 2016r. o godz. 1800 w sali teatralnej żorskiego MOK-u. Na scenie witano zaproszonych gości ze świata kultury i biznesu oraz wręczano nagrody szczególnie zasłużonym firmom i osobom. Wśród nich znalazła się m.in. pani dyrektor Zofia Mańka-Błaszczyk, reprezentująca naszą szkołę, tj. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Otrzymaliśmy zatem  Tytuł „Przyjaciela Żorskiej Izby Gospodarczej” za aktywną współpracę z Izbą przy okazji organizacji różnego typu wydarzeń i akcji dla przedsiębiorców i nie tylko.

Całe to wydarzenie przyozdobione było muzycznym „mocnym” wystąpieniem naszego szkolnego big-bandu prowadzonego przez p. Michała Pradelę. Wspomnieć również należy, że fenomenalny recital solowy Pawła Gwoździa, który wystąpił w repertuarze Fryderyka Chopina, wzruszył do łez licznie zgromadzonych słuchaczy. Tak trzymać!!!

P.S. Jak nie trudno się domyślić, nie obyło się bisu. Brawo młodzi artyści i gratulacje dla pani dyrektor!

Na podstawie relacji p. Michała Gajdy

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

k.j.

Skip to content