SUKCESY NA FESTIWALU

W dniach 10-12 stycznia 2020 r. w Wadowicach odbywał się już po raz czwarty Ogólnopolski Festiwal Fagotowy. Nasi uczniowie uczestniczyli w zmaganiach konkursowych zdobywając Srebrne fagoty – TOMASZ RUMIERZ – kl. II C4  i WIKTOR SZWEDA – kl. III C6 z PSM I stopnia, akompaniowała im p. Ewa Adamczyk-Ścibik oraz Brązowy fagot – JACEK KRYMER – kl. II  PSM II stopnia, który wystąpił z fortepianowym akompaniamentem p. Małgorzaty Stręk.

Braliśmy też udział w koncertach. W piątek w koncercie kameralnym wystąpił zespół 6 fagocistów z Poznania, a w sobotę w koncercie symfonicznym usłyszeliśmy Koncert na fagot W. A. Mozarta w wykonaniu prof. Arkadiusza Adamczyka z AM w Poznaniu oraz utwory orkiestrowe zaprezentowane przez orkiestrę Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

Był również czas na spróbowanie fagotów z najwyższej półki na wystawach instrumentów oraz szybki serwis naszych instrumentów – sprawdzenie szczelności czy wymianę kilku zużytych poduszek. W niedzielę uczniowie uczestniczyli w warsztatach zdobywając cenne uwagi czołowych fagocistów polskich oraz obserwując lekcje innych uczestników festiwalu.

Uczniom, akompaniatorom oraz p. Renacie Taut prowadzącej chłopców w zdobywaniu umiejętności w grze na tym instrumencie SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Relację oraz zdjęcia przygotowała p. Renata Taut.

 

Skip to content