TO TEŻ TRZEBA UMIEĆ!

 W związku z tym 12 października 2016 r. zorganizowano w szkole warsztaty chóralne dla członków chóru PSM I st. „DIMINUENDO”. Na zaproszenie p. Ewy Adamczyk-Ścibik warsztaty poprowadziła p. Hanna Świtała*, absolwentka naszej szkoły II st.

Pozytywne wokalne „zamieszanie” w celu podwyższenia poziomu wykonawczego  chóru od razu zauważyły chórzystki. Oto ich relacje:

W ubiegłym tygodniu miałam okazję uczestniczyć w warsztatach chóralnych. Pani prowadząca była miła i ciekawie opowiadała. Mówiła o rzeczach bardzo istotnych dla osób, które śpiewają (jak poprawnie oddychać, śpiewać itp.). Oprócz teorii były ćwiczenia praktyczne, przez które uświadomiłam sobie tak naprawdę jak wysoką mam skalę głosu i jakie są moje możliwości. Całe warsztaty bardzo mi się podobały i mam nadzieję, że w ciągu roku szkolnego będzie ich jeszcze sporo. Myślę, że dzięki tej uzyskanej wiedzy, na konkursach będziemy zajmowały pierwsze miejsce.

   Karolina Rugor

 

W środę 12.10. 2016 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty chóralne. Poprowadziła je pani mgr Hanna Świtała – absolwentka wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Pokazała nam, jakim sposobem możemy wydobyć głośne brzmienie, śpiewając wysokie dźwięki. Także przedstawiła nam parę ćwiczeń rozgrzewających. Okazały się one bardzo przydatne i mamy nadzieję, że pani Hanna ponownie nas odwiedzi.”

 Karolina Radecka

 

 

Na naszych warsztatach panowała super atmosfera. Dużo się śmiałyśmy i wygłupiałyśmy. Nie wiedziałam że istnieje tyle różnorodnych ćwiczeń na przeponę oraz o tym, że wysokie dźwięki powinniśmy „zwymiotować”, aby je dobrze zaśpiewać ;). Warsztaty mogę zaliczyć do tych, które poprzez zabawę nauczyły mnie bardzo wiele. Jestem szczęśliwa, że mogłam w nich uczestniczyć. Czekam na kolejne odwiedziny pani.

 Amelia Połeć

 

Warsztaty tak się spodobały, że p. Hanna Świtała poprowadzi je ponownie, następne odbędą się 16.11.2016 oraz 14.12.2016.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

*HANNA ŚWITAŁA jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie dr hab. Elżbiety Grodzkiej-Łopuszyńskiej (studia licencjackie, magisterskie oraz podyplomowe). Wykonuje muzykę głównie oratoryjno-kantatową, specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce dawnej – od projektów z muzyką renesansu po późny barok, szczególną miłością darząc kantaty Jana Sebastiana Bacha. Pracuje jako nauczyciel śpiewu oraz fortepianu w prywatnej placówce edukacyjnej w Mysłowicach.

Posiada swój zespół muzyczny (Hegemony), zorientowany w stylu na muzykę z pogranicza rocka progresywnego; zespół ma na koncie dwie płyty.

POLECAMY!

https://www.youtube.com/watch?v=wt4Z9jWdOh4

hanna-switala

W wolnych chwilach maluje akwarelą.

k.j.

 

 

 

 

 

 

Skip to content