20.02.2015 KATOWICE ANNA GORECKA PIANISTKA CORKA HENRYKA MIKOLA GORECKIEGO W HOTELU MONOPOL

WARSZTATY PIANISTYCZNE

W czwartek, tj.16.11.2017r. w naszej szkole odbyły się świetne warsztaty pianistyczne pod kierunkiem prof. Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach – dr hab. Anny Góreckiej. 

Spotkanie z Panią Profesor było niezwykle inspirującym spotkaniem: „zagraj tak żeby ludzie widzieli czerwoną linię”, ”ten sopran ma jakąś chrypę”, „ciężar zamień w energię”, „wyobraź sobie, że masz rękę w wiadrze wody”, to tylko niektóre z prowokujących uwag. Po takiej dawce pobudzających umysł uwag nasi uczniowie z sekundy na sekundę wydobywali coraz to ciekawsze brzmienia. Nie trzeba przypominać, że prof. Anna Górecka jest wspaniałą, wybitną pianistką, a aby lepiej poznać jej artystyczną osobowość oraz muzyczne zainteresowania warto zajrzeć na stronę gorecka.pl.

4ebac2d221481_oCiekawostką może być również fakt że jest córką TEGO Góreckiego – Henryka Mikołaja – kompozytora. Styczność choć przez chwilę z taką osobowością jest ważnym momentem w życiu każdego młodego muzyka.

Natalia Tomecka – wychowanka prof. A. Góreckiej

 

 

Kilka słów z perspektywy kierownika sekcji fortepianu i akordeonu w naszej szkole – p. Jadwigi Barańskiej.

Warsztaty pianistyczne z prof. Anną Górecką z AM w Katowicach były dla naszych uczniów PSM II stopnia przygotowujących się do przesłuchań CEA wspaniałą okazją do sprawdzenia się wobec wymagań na poziomie akademickim. Weronika Cwalina i Paweł Gwóźdź świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, wynosząc z lekcji wiele cennych rad, dotyczących wykonania ich programów obowiązkowych. Oprócz nich w warsztatach wzięli udział Julia Niżnik i Dawid Przybyło. Pani prof. Anna Górecka wysoko oceniła umiejętności naszych uczniów i bardzo doceniła fachowość nauczycieli prowadzących.

zdj. N. Tomecka

DSC_0674 DSC_0671 DSC_0669 DSC_0666 DSC_0660

Skip to content