Schowek06 - SOBOTAZamieszczamy tekst, który powstał pod wpływem szkolnych wydarzeń zorganizowanych w listopadzie, napisany bez tzw. proszenia i jakichkolwiek nacisków 😀 . Jego autorem jest Antoni Gwardecki – uczeń kl. IV C6 PSM I st. Na uwagę zasługuje młody wiek autora i spontaniczność pisarska. Cieszymy się, że są w naszej społeczności młodzi i aktywni uczniowie, którzy nie są obojętni na to, co dzieje się w szkole. I chcą dzielić się z nami swoimi wrażeniami, mają coś do powiedzenia, nawet napisania..:) DZIĘKUJEMY!

  W tym miesiącu w naszej szkole trwał Tydzień Muzyki Polskiej.

W poniedziałek o godzinie 17.00 w sali kameralnej odbyły się koncert, pogadanka, film dokumentalny i quiz o Ignacym Janie Paderewskim. 08.11.2016 odbyły się warsztaty taneczne z panem Jakubem Jarczakiem. Uczniowie tańczyli m.in. oberka. W środę 09.11.2016 o godz. 17.00 odbył się dzień tańca polskiego, w którym uczniowie chóru „Diminuendo” i zespół smyczkowy grali polskie tańce. W czwartek 10.11.2016 w szkole muzyczne o godz. 20.30 w sali nr 14 był polski wieczór filmowy, na którym puszczono film na podstawie wspomnień Władysława Szpilmana pod tytułem „Pianista”, którego reżyserem jest Roman Polański, a muzykę skomponował  Wojciech Kilar. W piątek 18.11.2016 odbył się koncert w Filharmonii Śląskiej w ramach IV Katowickich Dni Muzyki H. M. Góreckiego w którym wykonawcą m.in. był nauczyciel naszej szkoły muzycznej – Jakub Gwarecki. Dyrygent – Robert Kabara.

 

DSC00870 — kopia                  A w sobotę, nasz Antoś będąc pod wrażeniem tego wszystkiego, co nastąpiło w tygodniu, napisał tekst…

W niedzielę zaś wszyscy odpoczywaliśmy… chyba zasłużyliśmy 😀

Tekst Antosia opracowała cyfrowo p. Natalia Tomecka, słowa wokół – k.j.

Skip to content