W ramach Obchodów 100. Rocznicy  Niepodległości  Polski w ZPSM Żory w listopadzie 2018r. sekcja Teorii muzyki ogłosiła Konkurs prac pisemnych na wybrane tematy o muzyce polskiej dla uczniów PSM II st. Tym samym pobudziła młodzież szkolną do zastanowienia się nad tematyką i pisemnej próby zrelacjonowania własnych przemyśleń i stanowiska w tej sprawie.

Do konkursu przystąpili wszyscy uczniowie, którzy w swoim grafiku zajęć mają przedmiot: Historia muzyki, zatem uczniowie kl. III-VI oraz wszyscy pozostali chętni. Nagrodzone prace zostały uhonorowane publikacją w folderze niepodległościowym przygotowanym na tę specjalną okazję, a  profesjonalnie wydrukowanym w 300 egzemplarzach.

Uczniowie piszący pracę mieli wybór spośród dwóch tematów o następującym brzmieniu:

I TEMAT

Niepodległa nuta polska – obłuda czy wyraz serca. Refleksja nad znaczeniem twórczości muzycznej polskich kompozytorów XIX i XX wieku w walce o niepodległość.

II TEMAT

„Najpiękniejsza ze wszystkich jest muzyka polska? – prawda czy fałsz” – w swojej wypowiedzi podaj przykłady z polskiej literatury muzycznej różnych epok.

Autorką wyróżnionej pracy powstałej na pierwszy temat jest AGNIESZKA SACZKO – uczennica kl. VI PSM II st., na drugi temat wyczerpująco napisała PATRYCJA BARON – uczennica kl. III PSM II st.

GRATULUJEMY DZIEWCZYNOM

LEKKIEGO I MERYTORYCZNIE WARTOŚCIOWEGO PIÓRA!!!

Prace prezentujemy także tu na stronie, gdyż wszystkie foldery rozeszły się w dość szybkim tempie. A warto je przeczytać nawet po skończonych obchodach tej wyjątkowej, bo 100. Rocznicy Niepodległości Polski!

PRACA PISEMNA AGNIESZKI SACZKO

PRACA PISEMNA PATRYCJI BARON

Konkurs przeprowadziła – p. Katarzyna Jarzyna

k.j.

 

 

 

 

 

Skip to content