Jak co roku od wielu lat w okolicach 6 grudnia w naszej szkole uczniowie II stopnia przygotowują akcję MIKOŁAJ W ZPSM! Przebierają się we właściwe stroje, odwiedzają każdą klasę, sprawdzają jak wygląda nauka na indywidualnych lekcjach oraz zbiorówkach i rozdają grzecznym (jak się okazuje WSZYSTKIM) uczniom słodycze, wcześniej zakupione przez pomocne w tym temacie panie z sekretariatu.

Dzień, czasem dwa (w zależności od potrzeb) w szkole jest gwarno, wesoło, nietuzinkowo i… słodko 😀 . Wszędzie słychać głos dzwoneczków i pukanie do drzwi, a za Mikołajem biegną spragnione słodkości maluchy.

W tym roku Mikołaj odwiedził nas 4 i 5 grudnia, wtedy to bowiem w szkole jest najwięcej dzieci, a w piątek 6.12 były poprawiny, ale jakie!!!! WARTO OPISAĆ!

W Mikołajki 6 grudnia na lekcjach u p. Krystiana Barańskiego uczniowie wymieniali się prezentami. Był to bardzo miły akcent tego dnia, ponieważ wyniknęło to z inicjatywy uczniów. Na twarzach widoczny był uśmiech i radość – czyli prezent trafiony. W klasach I stopnia królowały zabawki, ale nie tylko. Uczniowie na szczęście nie zapomnieli o muzycznym akcencie w postaci płyt m.in. Marthy Argerich czy Maurizio Polliniego. W II stopniu były to słodycze, książki i wcześniej wspomniane wirtuozowskie płyty :D. Oczywiście to tylko część prezentów. Reszta niech pozostanie indywidualną tajemnicą :p . Następnie uczniowie częstowali się ręcznie robionymi ciasteczkami, słodyczami, ale
i kupionymi ciepłymi zestawami przywiezionymi przez Mikołaja. W dalszym świętowaniu nie zabrakło świątecznej muzyki m.in. Witolda Lutosławskiego, filmów oraz bajek.

No to jeszcze kilka pamiątkowych zdjęć i… znowu czekamy cały rok na tego SŁODKIEGO PANA MIKOŁAJA!

A dziś – można grzecznie podziękować…i dalej być grzecznym 😀 

Zdj. p. Natalia Tomecka, p. Krystian Barański (tekst), Karina Kwoka.

 

Skip to content