W dniu 16 listopada 2018 roku w naszej Szkole odbyły się warsztaty dla młodych skrzypków i altowiolistów. Warsztaty prowadzone były przez panią Ewę Iwan, bardzo doświadczonego pedagoga, autorkę ulubionego zbioru utworów naszych najmłodszych uczniów – „Ładnie gram”. Czynny udział wzięły uczennice klas I-VI (PSM I stopnia) oraz klasy pierwszej PSM II stopnia.

         Pani Ewa jest skarbnicą pomysłowych zabaw i fantastycznych metafor, które pobudzają wyobraźnię dzieci, i dzięki którym o wiele łatwiej można nauczyć się ciekawego wykonywania utworów. W kwestiach technicznych, zdumiewająca była jej inwencja twórcza; potrafiła w prosty, ale efektywny sposób „naprawić” błędy aparatu gry – na przykład zwykła słomka umieszczona w otworach rezonansowych sprawiła, iż uczennica przestała grać nad gryfem i zaczęła prowadzić smyczek prostolinijnie.

         Sporo czasu pani Ewa poświęciła również obecnym na sali rodzicom, prezentując im praktyczne porady oraz podkreślając wielokrotnie jak niezbędna jest ich pomoc. Z kolei nauczyciele mogli skonsultować swoje metody i problemy.

         Całe warsztaty przebiegały w rodzinnej atmosferze, a każdy młody skrzypek i altowiolista opuszczał salę z szerokim uśmiechem na twarzy i w pełni rozbudzonym zapałem do pracy.

Opiekunem warsztatów był p. Jakub Witek, który też jest autorem relacji i pamiątkowych  zdjęć. Pomysłodawcą spotkania był p. Jakub Kołodziejczyk.

Skip to content