Jak co roku w Żorach, tym razem, w dniach 14-15.09.2019 miała miejsce cykliczna impreza pod nazwą SARI. To już 33 edycja muzycznego wydarzenia, którego inicjatorem jest doskonale wszystkim znany zespół CARRANTUOHILL. On także po raz kolejny był gospodarzem całego wydarzenia, które miało miejsce na scenie plenerowej żorskiego MOK-u.
Wśród zaproszonych artystów znalazły się takie formacje jak Dikanda, Megitza, Tulia, Poppy Seeds (z Bretanii), Bob Bales (z Irlandii), zespół taneczny Salake, no i oczywiście Carrantuohill, lecz tym razem pierwszy raz w historii z towarzyszeniem naszej Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej, którą poprowadził Michał Gajda. Pomimo chłodnego, sobotniego (14.09.2019) wieczoru atmosfera koncertu była bardzo gorąca, zwłaszcza dzięki zaangażowaniu naszej młodzieży.
W repertuarze znalazły się utwory wykonywane niedawno (1 sierpnia br.) na Pol’andRock’ Festival w Kostrzynie nad Odrą, a ich wykonanie spotkało się z bardzo dobrą reakcją publiczności, czego dowodem były aż 2 bisy. Pozostaje życzyć sobie, by więcej takich koncertów odbywało się na terenie naszego miasta (i nie tylko) i by stale powiększało się grono słuchaczy i fanów naszej muzykującej młodzieży.

Tekst – p. Michał Gajda, zdj. K. Jarzyna

Skip to content