Ospale…? Ależ skąd, z właściwą werwą, muzyczną energią,  radością do nowych wyzwań.

W poniedziałek, 4 września 2017 r.  niektórzy postawili swój  PIERWSZY KROK w szkole muzycznej – to 28 uczniów klasy I C6 i 19  –  C4  PSM I stopnia oraz 21 młodych muzyków kl. I PSM II st.

   Dla nich był to szczególny dzień. Poznali swoich nauczycieli instrumentu głównego, teorii muzyki, klasę, w której będą się uczyć. I „wagon” wypełnionymi pierwszakami musi być wyjątkowo blisko prowadzącego, tuż za „lokomotywą”– to taki czas dla nich, że bez nauczyciela nic nie ruszy… żaden palec, klawisz, smyczek, żadna klapka, suwaki, wentyle…

   A następnie w kolejności od najmłodszych do najstarszych wszyscy przywitali szkołę z uśmiechem większym lub mniejszym. Pani dyrektor odczytała list Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przedstawiła nowych nauczycieli. Są nimi: p. Krzysztof Kołodziej – gitara, Maria Laskowska – skrzypce, Ichin Nyamaa – fortepian. Były życzenia wytrwałości i powodzenia, ale i wskazanie, że bez solidności i pracy „nie ma kołaczy”.

  W uroczystej atmosferze, przy pełnej sali kameralnej uczniów, rodziców, nauczycieli, dźwiękach hymnu państwowego zainaugurowano nowy rok szkolny 2017/2018!

 Kolejne, nieco starsze „wagony” 😀 zaznajomione ze szkolnymi procedurami przystąpiły do analizy swoich planów zajęć teoretycznych i układania grafika indywidualnych spotkań z nauczycielami.

 

 I ruszyła ta muzyczna „maszyna”, pełna chętnych do nauki uczniów, wypoczętych nauczycieli. Cele zostały wytyczone, właściwy kierunek rozwoju podopiecznych zaplanowany przez „maszynistów” i „kontrolerów”.

 

I biegu przyspiesza, i gna coraz prędzej,

I dudni, i stuka, łomoce i pędzi,

A dokąd? A dokąd? A dokąd? Na wprost!

 DO CELU!

Poznania, doświadczania, przeżywania = MUZYKOWANIA!

 

koła turkocą, i puka, i stuka to:

Tak to to, tak to to, tak to to, tak to to!…

 POWODZENIA!!!

SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY PO NOWYCH, MUZYCZNYCH TRASACH, W ODPOWIEDNIM  KIERUNKU,

Z SYMPATYCZNYMI PASAŻERAMI, CHĘTNYMI WSPÓŁGRAĆ W TEJ SAMEJ DOBREJ TONACJI!

  A oto życzenia od samego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

prof. dr hab. Piotra Glińskiego:

Uczniom szkół artystycznych życzę, aby zdobywanie umiejętności było dla nich fascynującą przygodą, okazją do radości i realizacją życiowych planów. Rodzicom i pracownikom szkół składam życzenia codziennej satysfakcji z rosnących kompetencji przyszłych twórców polskiej kultury.

 Link do Listu  Ministra

https://cea-art.pl/list-ministra-kultury-do-spolecznosci-szkol-artystycznych/

 https://docs.google.com/viewerng/viewer?url=https://cea-art.pl/messages/list_2017_2018.pdf&hl=en

 BĘDZIEMY STARAĆ SIĘ, ABY ŻYCZENIA NABRAŁY MOCY!

k.j.

DSC_0118 DSC_0097 DSC_0093 DSC_0086 DSC_0079 DSC_0075 DSC_0067 DSC_0061 DSC_0035

 

 

 

 

 

Skip to content