UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

   Upalnie, tłocznie i gwarno – w takiej atmosferze przywitano nowy rok szkolny 2015/2016 w ZPSM w Żorach.

  Uroczyście zabrzmiał hymn narodowy, następnie p. dyrektor Zofia Mańka-Błaszczyk odczytała list Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzaty Omilanowskiej skierowany do uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkół artystycznych. Czytamy w nim m.in.: „…przed nami nowy rok szkolny. Artystyczne pasje i talenty, które są udziałem naszych uczniów, dzięki cierpliwej pracy kadry nauczycielskiej zyskają w kolejnych miesiącach nowy blask….”

   Przywitano nowe roczniki uczniów, zarówno szkoły I, jak i II st., które będą poznawać tajniki tej trudnej dziedziny sztuki, jaką jest MUZYKA. Nowo przybyłym przedstawiono wszystkich pedagogów, zapoznano z planem pracy szkoły oraz zachęcono do czynnego uczestnictwa w obchodach 25-lecia szkoły. Na koniec zabrzmiały życzenia pani Minister:

„Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

Życzę Wam, aby poznawanie i uprawianie sztuki było dla Was radością i spełnieniem marzeń. Aby każdy dzień w szkole artystycznej był zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli źródłem inspiracji i impulsem do nowych wyzwań.”

Z pewnością ten JUBILEUSZOWY ROK będzie dla naszej szkoły nie lada wyzwaniem…

k.j.

SONY DSC

 

Skip to content