recital fortepianowy (1)Przeczytajmy dobrze 🙄 – nie na Policji, ale w POLICACH, niedaleko Szczecina  – 609 kilometrów od Żor, 6 godz. 19 min jazdy samochodem 😉 

RECITAL FORTEPIANOWY WERONIKI CWALINY – uczennicy IV kl. PSM II stopnia, na co dzień prowadzonej w klasie fortepianu przez p. Oskara Bąkiewicza. Wydarzenie odbyło się w sali koncertowej tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury 16 maja 2017r. (tj. wtorek). Jak znalazła się tam nasza wychowanka?1280px-1010_MOK_Police_ZPL

Była to Nagroda Specjalna Anny Ryl Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach dla Weroniki, która w marcu tego roku została laureatką II MIEJSCA w grupie II w V Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym o zasięgu ogólnopolskim. Otrzymała ona ponadto honorarium za wykonanie koncertu w wysokości 600 zł, a także pokryto koszty jej podróży i noclegu w Hotelu Campanile w Szczecinie.17426212_740055089488069_3351226439797311003_n

Więcej o konkursie dla zainteresowanych

https://infoludek.pl/wydarzenia/v-zachodniopomorski-konkurs-pianistyczny/

Zdjęcia z konkursu

https://photos.google.com/share/AF1QipMUyky9CJFtWXKFd5cXc2yqxuDKVQfspTcoYhUKSuPas3pom4gJDYWdWIe_nMR1cg?key=QWR2VlpKQlBaTWE0Zk5PV3BjNjBERHhoSTZrZGpn

IMG_0390

Weronice GRATULUJEMY sukcesu i nagrody! Występ, jak dowiedzieliśmy się z ustnego przekazu, był niezwykle udany. W jego  programie  znalazły się następujące utwory:

  1. J. S. Bach – Preludium i fuga f-moll nr 12 DWK I BWV 857
  2. W. A. Mozart – Sonata B-dur KV 570, cz. I
  3. J. Brahms – Rapsodia g-moll op.79 nr 2
  4. W. Lutosławski – Etiuda C-dur nr 1
  5. F. Chopin – Scherzo h-moll op.20

Taki repertuar to tzw. “górna półka “ pianistyczna, ale wspinać można się dalej… muzyka to przecież wieeeeeeeeeeeeeelka artystyczna góra 😀 , chociaż nad morzem, jak się okazuje,  też  można usłyszeć jej górnolotne dźwięki!

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW NA FORTEPIANOWEJ KLAWIATURZE I WIELU KONCERTÓW W POLSCE I POZA NIĄ!                                               

Chociaż Polska pięknym krajem jest i basta:)  są  góry i morze…

a to POLICE – widoczki na obrazku

k.j.

800px-09_Police_ZPL

Skip to content