TO WYSŁUCHAJMY RAZEM!!!

CHOĆ KAŻDY OSOBNO NA SWOIM SPRZĘCIE!

BO DALEJ NIE MOŻEMY SPOTKAĆ SIĘ WSZYSCY W SZKOLE!

A wystarczy kliknąć tutaj

To wynik pracy w trybie zdalnym naszej orkiestry dętej PSM I stopnia pod dyrekcją p. Andrzeja Piekorza.

Oto nasi filmowi bohaterzy – warto ich poznać z imienia i nazwiska!

Wykonanie: Orkiestra Dęta PSM I st. (przy ZPSM Żory)
Kompozytor i tytuł utworu – John Williams – “Raiders March” z filmu „Poszukiwacze zaginionej Arki”

Skład:


Flet – Michał Paszek
Klarnety – Karol Grudnik, Jakub Kowacki, Jakub Kudyba, Filip Soboń, Maurycy Wróbel
Saksofony altowe – Bartosz Czyszczoń, Jakub Dzwonkowski, Remigiusz Kwiatkowski
Fagoty – Tomasz Rumierz, Dawid Zaborski
Trąbki – Wojciech Karwowski, Konstanty Lizak, Piotr Piecha
Waltornia – Gabriel Manderla
Puzony – Paweł Janic, Maciej Siejok, Krzysztof Terebiński

Gościnnie wystąpili uczniowie PSM I st. w Cieszynie
Łukasz Brudny – Tuba i Stanisław Belko – Hajek – Perkusja

Instrumentacja i dyrygentura – Andrzej Piekorz

Montaż i edycja filmu – Eryk Mencner

Kilka słów od samego prowadzącego, który to najlepiej zda nam relację z filmowego zaplecza.

Myślę, że wszyscy zaangażowani w powstanie tego filmu nie tylko napracowali się, ale mieli wiele radości, byli bardzo zdeterminowani pomimo różnych trudności, zintegrowani i zaangażowani w realizację filmu, w tych nietypowych do wspólnego muzykowania czasach. Zrealizowali się też indywidualnie i zespołowo. Chęć urzeczywistnienia tego projektu wyzwoliła w młodych muzykach nowe motywacje tak potrzebne kiedy czuli osamotnienie, nie widząc swojej szkoły muzycznej, kolegów i nauczycieli przez trzy miesiące. Wzniecenie więzi ze szkołą, z kolegami, z nauczycielem, z muzyką było chyba najważniejszym sukcesem tego przedsięwzięcia… Chyba sam filmik odzwierciedla ich zapał, chęć wspólnego muzykowania i pozytywną energię jaką włożyli w tę pracę. Film jest też fajną wizytówką sekcji dętej i naszej szkoły, i daje naszej młodzieży pomimo tych trudnych czasów satysfakcję ze wspólnej pracy zwieńczonej ładną pamiątką z tego miejmy nadzieję mijającego już bezpowrotnie czasu wielkiej rozłąki…

Tekst – p. Andrzej Piekorz

GRATULACJE DLA NASZYCH MŁODYCH MUZYKÓW

 I SZEFA PRODUKCJI – P. ANDRZEJA PIEKORZA!

k.j.

Skip to content