SONY DSCWIGILIJKA SZKOLNA

To bardziej wspólne kolędowanie, niż siedzenie przy suto zastawionym stole…

Kolędowanie – śpiewanie, granie, improwizowanie… – cieszenie  się z narodzin Maleńkiego z kolędą i pieśnią  bożonarodzeniową na ustach i instrumentach. Właśnie w takim klimacie minęło poniedziałkowe spotkanie (21.12.2015r.) dla całej społeczności szkolnej. Dzieci i młodzież przygotowane zostały do śpiewu i gry przez swoich stałych prowadzących. I tak wystąpili: orkiestra smyczkowa PSM I st., chór PSM I st. „Diminuendo” w klasycznie opracowanych kolędach oraz trio w składzie: Monika Poloczek – flet, Izabela Poloczek – wiolonczela i  Kinga Leśniak –  fortepian

Zaprezentował się także  chórek żeński PSM II st., stworzony specjalnie na tę okazję przez p. Jacka Glenca. Dziewczyny przedstawiły wiązankę anglojęzycznych piosenek bożonarodzeniowych, a akompaniowali im p. Jakub Gwardecki i p. Jacek Glenc. Solowo wystąpiły: Jolanta Wieliczka w piosence „Joy to the world” i Karina Reske w „Have Yourself a Merry Little Christmas”, na okrasę wystąpił też duet: Jolanta Wieliczka i Michał Pietrzak w polskiej piosence Jeremiego Przybory (tekst) i Jerzego Wasowskiego (muzyka) „Na całej połaci śnieg”.

Urokliwie, gwarnie, tłoczno, z dźwiękami kolędowymi, smakołykami świątecznymi, życzeniami najlepszymi, z nadzieją na lepsze jutro, z Maleńkim w sercu przy zapalonej choince…. tak nam minął czas.

k.j.

Zdjęcia – Jakub Witek

DSC_9102 DSC_9090 DSC_9089 DSC_9086 DSC_9074 DSC_9064 DSC_9054 DSC_9044 DSC_8997 DSC_8986 DSC_8979 DSC_8968 DSC_8950 DSC_8915 DSC_8914 DSC_8896

Skip to content