AUDYCJE REKRUTACYJNE 2019 MOŻNA ZALICZYĆ DO UDANYCH!

Przygotowany ponownie spektakl muzyczny „BAJKA – NIE – BAJKA O MUZYCE”, który odbył się we wtorek 12 marca 2019 roku w Miejskim Ośrodku Kultury został entuzjastycznie i radośnie odebrany przez najmłodszych słuchaczy. Pokaz brzmienia instrumentów wszystkich grup, utworów z różnych epok w prawidłowej chronologii, dostosowanych strojów dla występujących naszych uczniów – artystów do epoki i dzieła, specjalnie opracowanych układów choreograficznych wspomagających i uzupełniających odbiór utworów muzyki klasycznej, „żywa” konferansjerka wróżki, która w dialogu z publicznością koncentrowała uwagę dzieci – te elementy z pewnością spowodowały, że całość przedstawienia była niezwykle wartościowa i edukacyjna dla naszych odbiorców. A były to przedszkolaki i dzieci szkolne z klas 1,2 i 3.

Dzieci wraz ze swoimi opiekunami przybyły najpierw do Miejskiego Ośrodka Kultury, a następnie do naszej szkoły (lub odwrotnie w zależności od możliwości), a odwiedziły nas grupy/klasy z  następujących placówek: Przedszkola nr 23, 5, 16, 17 oraz szkoły: SP 16, Niepubliczna SP nr 1 w Pszczynie, Szkoła Specjalna 23 w Jastrzębiu Zdroju.

Finałowym elementem spektaklu była prezentacja instrumentów z wszystkich grup (dęte drewniane i blaszane, strunowe smyczkowe i szarpane, perkusyjne), lecz tylko z daleka ze sceny. Dokładnie obejrzeć, poznać budowę i brzmienie dzieci mogły już w budynku szkoły, w którym to w trzech klasach przygotowana została niejako „wystawa” owych instrumentów, na których  można uczyć się w naszej szkole.

Dzieci podzielone na małe grupki mogły poznać szczegóły, zapytać o interesujące ich tematy, nawet niektóre, co odważniejsze, próbowały zagrać na instrumentach. Wszystko pod okiem naszych nauczycieli, którzy pełnili dyżur przedpołudniowy i krótko, w przystępny sposób opowiadali o instrumentach prezentując ich brzmienia.

Zatem z bliska i daleka, w brzmieniu solowym i zespołowym nasi słuchacze mogli zapoznać się z instrumentami, utworami klasycznymi oraz wszelkimi ciekawostkami.

Do tego potrzebny był cały sztab nauczycielski, który najpierw wybrał właściwy repertuar, następnie przygotował uczniów do występów oraz na koniec sam prezentował  brzmienia instrumentów.

Pracowała zatem cała szkoła na ten temat! I jak widać po długiej liście kandydatów do badania przydatności czyli chętnych, którzy chcą chodzić do naszej szkoły, wysiłek opłacił się!

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym! Zwłaszcza rodzicom, którzy ubrali swe dzieci w piękne stroje. Dziękujemy pani Iwonie Gałach za uszycie strojów do krakowiaka! Raz na rok taka praca jest potrzebna, bo  chętnych kandydatów, a w przyszłości uczniów mamy pod swoją opieką 4, 6 lub nawet 12 lat! Takich długodystansowych 😀 absolwentów, którzy ukończyli obydwa poziomy szkolenia  mamy sporo!

Koordynatorem przedsięwzięcia była już po raz drugi p. Katarzyna Jarzyna.

Zdjęcia – p. Natalia Tomecka

 

 

 

Skip to content