ZAMIAST KOMERSU – TOUR DE ŻORY!

Jak uczciliśmy zakończenie nauki w szkole muzycznej  I stopnia w Żorach!

No cóż. Z jednej strony radość. Rok szkolny skrócony!!! Ale z naszej ekscytującej wycieczki, zaplanowanej na 19 czerwca – nici. Co w zamian? Po długich i burzliwych debatach decydujemy się na kulinarne i zabawowe Tour de Żory!

13 czerwca o godz.16.00 wyruszamy ze szkoły. Przystanek pierwszy –  Pizza Italiana. Tutaj czeka na nas pięknie nakryty stół, na który po chwili wjeżdżają przepysznie wyglądające okrąglaczki czyli różnorakich smaków pizze family. Klasa VI,(oprócz Michała, który już wyjechał), przez cały rok podzielona na dwie grupy, wreszcie w komplecie. Szkoda, że nie mogło tak być przez cały rok. Tworzymy wspaniały zespół.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyruszamy w stronę rynku. Bajkowa karuzela, spełniająca nasze dziecięce marzenia,  czeka 😀 

 

 

 

 

 

W ten upalny dzień, do szczęścia brakuje nam już tylko lodów. Tuż za karuzelą, lodziarnia Malowana Kawa. Pochłaniamy wielkie porcje lodów i okupujemy plac zabaw. Coś nam się wydaje, że troszkę już wyrośliśmy i naruszamy regulamin, ale nie możemy się oprzeć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rynek w Żorach ma jeszcze inne atrakcje. Wszystkie trzeba przetestować! A może wymyślić nowe?

Niektórym jeszcze raz marzą się tygrysy, rakiety i filiżanki.

Wracamy do szkoły, bo burza na horyzoncie. Meteorologiczna 😀 

W szkole jeszcze próba piosenki i różne organizacyjne sprawy związane z uroczystością zakończenia szkoły. W środę, 19 czerwca, czeka nas wielki dzień. Na scenie sali teatralnej MOK-u będziemy odbierać świadectwa ukończenia PSM I stopnia w Żorach!

 

Organizatorem wydarzenia była p. Bogusława Kalamarz, która też opisała kolejne etapy wyprawy. Pomocna w opiece nad uczniami była p. Katarzyna Jarzyna, która fotografowała ostatnie dla uczniów wspólne chwile spędzone poza murami szkoły.

 

Skip to content